Дніпровський історик про катастрофу на Чорнобильській АЕС

За словами дніпровського історика Ігора Кочергіна, приблизно півмільйона людей стали жертвами Чорнобильської трагедії. Окрім цього, безліч українців і досі страждають від впливу радіації.

До 35-ої річниці катастрофи Чорнобильскій АЕС начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, професор Дніпровської політехніки Ігор Кочергін у пресцентрі Відкритого розповів як усе сталося в 1986 році.

Одна з найбільших аварій в історії людства трапилась 26 квітня 1986 року. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. За офіційними даними, радіація забруднила понад 200 тисяч м2. Приблизно 70% – на території Білорусі, Росії та України.

Поки інші країни били на сполох, у радянському Києві та інших містах України і Білорусі проводили травневі паради. Тодішня влада намагалася вийти сухою із води.

Згодом винними визнали колишніх керівників станції.

«Говорити, що винні вони, з одногу боку, — правильно. З іншого – ці люди повністю підпорядковувалися Москві. Зробити щось усупереч тодішній владі – це винести собі ж вирок. Усі боялися. Коли ж народ почав розуміти, що щось не так, то навіть самовіддані прихильники комунізму не розуміли чому пиховується інформація, чому влада так чинить», — каже Ігор Кочергін.

Дніпровський історик про катастрофу на Чорнобильській АЕС - рис. 1

Також історик додає: «Ми занадто мало говоримо про цю трагедію. Дуже правильним кроком став вихід серіалу «Чорнобиль» від американської компанії НВО. У ньому дуже яскраво продемонстровані реалії катастрофи. Треба знімати більше фільмів на цю тематику, популяризувати її через медіа та інші платформи. Адже, якщо ми забудемо історію однієї з наймасштабніших трагедій людства, то маємо ризик її повторити».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре почтили память ликвидаторов Чернобыльской катастрофы (ФОТО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,