На Дніпропетровщині підлітків навчають правильно будувати інтимні стосунки

«У Дніпрі стартував проект «ПОВАГА.ЛЮБОВ.СЕКС: Сексуальна просвіта для підлітків», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли начальник управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Любов Кравченко, завідувач навчально-методичної лабораторії здоров’язберігаючих технологій Дніпровської академії неперервної освіти Ірина Кобзєва та тренер сексуальної просвіти дітей та молоді Олександра Бєлєніннік.

На Дніпропетровщині підлітків навчають правильно будувати інтимні стосунки - рис. 1

«Історія створення нашого проекту починається з 2014 року, коли Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації почав співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за програмою профілактики ВІЛ/СНІДУ у навчальних закладах серед підлітків та викладачів. У рамках даної програми ми мали змогу відвідати Німеччину і познайомитися з системою роботи місцевих навчальних закладів. Саме там ми побачили систему сексуального виховання дітей та підлітків безпосередньо у школах. Коли повернулися додому і проаналізували ситуацію в нашій країні, то з’явилося бажання створити проект, спрямований на сексуальну просвіту українських дітей», — розповідає Любов Кравченко.

За словами Любові Кравченко, за півтора роки департамент сформував пілотну групу тренерів із Дніпропетровської області, які пройшли підготовку за німецькою методикою з питань впровадження сексуальної просвіти дітей та підлітків. Також створений курс, який складається з 15 занять, кожне з яких триває 90 хвилин. Розрахований він на дітей віком від 12 до 18 років. Після підготовки тренерів ми обрали 20 пілотних шкіл у Дніпропетровській області.

Побачивши необхідність подальшого впровадження курсу у навчальних закладах, на базі Дніпровської академії неперервної освіти була створена навчально-методична лабораторія здоров’язберігаючих технологій.

«Ми розробили методичний посібник із підготовки спеціалістів сексуальної просвіти. Під час курсу учасники розглядають поняття репродуктивних прав, емоційно безпечного сексу, питання сексуальної та гендерної ідентичності… У курсі йде мова про те, як захистити себе під час статевого акту та відповідально ставитися до інших», — говорить Ірина Кобзєва.

За словами Олександри Бєлєніннік, заняття проходять у змішаних групах, в яких від 13 до 18 учасників. Підлітки дізнаються, як будувати майбутню здорову сім’ю, які є стереотипи у сім’ях, а також про фізіологію, перші статеві стосунки та контрацепцію.

Раніше ми розповідали, як лікувати рак у Дніпрі за інноваційною програмою.

Теги: