Як лікувати рак у Дніпрі за інноваційною програмою

Про дніпровські інноваційні програми з лікування раку у прес-центрі Відкритого розповів доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою онкології та медичної радіології Дніпропетровської державної медичної академії Ігор Бондаренко.

Ігор Бондаренко розповів про те, що зараз клінічні дослідження — дуже важливий сучасний вид діяльності, яка ведеться в багатьох країнах. Навіть за тієї умови, що Україна не посідає у цьому питанні перші позиції — показники є хорошими.

«Питання полягає в тому, що перед тим як лікувати мільйони людей, необхідно провести дослідження на одній тисячі людей та зробити певні висновки. Позитивна сторона таких досліджень, що стосується Дніпропетровщини та взагалі нашої країни, полягає в тому, що завдяки клінічним дослідженням вже половина пацієнтів лікується за вищим світовим стандартом».

Клінічні дослідження є доступними для дніпрян: програма покриває основні витрати, але люди все одно побоюються брати в цьому участь.

Як лікувати рак у Дніпрі за інноваційною програмою - рис. 1

«Неможливо, щоб людина була дійсно піддослідним кроликом. Це страхи і перебільшення. Якщо є якісь сумніви, напевно, можна уважно розібратися в цьому та дослухатися до думки лікарів. Особливо в умовах наших складних ситуацій, коли доступ до сучасних препаратів практично відсутній», — зазначив доктор медичних наук.

Ігор Бондаренко також наголосив, що основною проблемою для містян є те, що у 95% випадків люди звертаються лише тоді, коли знаходяться у безвиході.

«Я розумію, що це останній дзвінок відчаю, але нам також дуже прикро, коли ми маємо сказати: «на жаль, ми не можемо вам допомогти». У цьому випадку наша рекомендація така: дзвоніть, пишіть, звертайтеся до нас, тоді ймовірність того, що ми зможемо вам допомогти, стає більшою», — додав він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі розповіли про нові інноваційні програми з лікування раку.

Теги: