На Дніпропетровщині росте кількість відвідувачів дитячих бібліотек | Відкритий

На Дніпропетровщині росте кількість відвідувачів дитячих бібліотек

Другого квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Про це у прес-центрі Відкритого розповіли директор Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей Ольга Прокопович-Ткаченко та журналістка і письменниця Еліна Заржицька.

«Загалом в нашій області працює 75 бібліотек для дітей, із них 21 — у Дніпрі. Щорічно ці заклади відвідують більше 16 000 читачів. Ми не залишаємо увагою таку важливу дату як Міжнародний день дитячої книги, що відзначається в усьому світі 2 квітня, бо в цей день народився відомий казкар Ганс Христиан Андерсен. До цієї дати ми підвели підсумок обласного конкурсу плакатів та постерів-мотиваторів на підтримку дитячого читання. Самі діти створювали малюнка та придумували гасла, направлені на мотивацію своїх однолітків до читання. Загалом на конкурс надійшло більше 130 робіт з усіх міст та районів нашої області від дітей різного віку. Деякі з них виконані за допомогою новітніх технологій», — розповідає Ольга Прокопович-Ткаченко.

За словами директора бібліотеки, незважаючи на популярність різноманітних гаджетів, в нашому регіоні росте кількість юних відвідувачів бібліотек. Щодо смаків, то більш за все користується популярністю пізнавальна література. Також учні цікавляться творами сучасних авторів Дніпропетровської області.

«На теренах нашої області існує три письменницькі організації. Це Дніпропетровське відділення Національної спілки письменників України, яке налічує 60 письменників, Конгрес літераторів України та Дніпропетровська регіональна спілка письменників України. Я очолюю секцію літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при національній спілці. Члени нашої організації – це ті письменники, які також пишуть для дітей. Суто дитячих у нас дуже мало. Що стосується мене, то я спрямовую літературу на те, щоб вона була дидактичною, тобто могла чомусь навчити. В цьому і секрет її популярності», — додала Еліна Заржицька.

Раніше ми писали, що Дніпропетровська область є лідером за кількістю правопорушень у день виборів.

Теги:

Оцените этот материал: