На Дніпропетровщині умисно скидають небезпечні відходи у річку

На Дніпропетровщині цілеспрямовано скидають небезпечні відходи першого та другого класу у річку. Про це в інтерв`ю Відкритому розказали начальник управління з питань екології, енергоефективності та зеленої економіки виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець та голова громадської екологічної ради департаменту екології Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Терещук.

У квітні жителі Дніпровського та Новомосковського районів відчули різкий сморід та зафіксували масовий мор риби у річці Татарка. Звісно, звернулись до правоохоронних органів, відповідних інстанцій і до громадської ради.

«Експертиза виявила в річці органічні та хімічні речовини. Деякі з яких -небезпечні відходи 1, 2 та 3-го класу. Це екологічна катастрофа, бо такі речовини не мали бути в природньому середовищі, а повинні захоронюватись на спеціальних полігонах! У світі подій цілеспрямованого забруднення – одиниці, вони мають великий резонанс і за це найсуворіша відповідальність. На прикладі забруднення Татарки  ми бачимо проблему усієї України – неврегульовану систему поводження з небезпечними відходами», — говорить Микола Терещук.

Олексій Ангурець розповів про те, які саме інстанції мають реагувати на такі події, як забруднення навколишнього середовища.

«Важливо розуміти компетенції кожної структури. За порушення природоохоронного законодавства відповідає Екологічна інспекція. І на старті ми побачили, що довго не було реакції Екоінспекції — майже цілий місяць. Створення злочину – питання Поліції. Одразу було відкриття кримінальної справи, фіксування, але зараз документи передаються з району на район. З боку обласної влади це питання було опрацьовано відповідними комісіями, зафіксовано та визнано катастрофічною ситуацією», — пояснює Олексій Ангурець.

Зараз фахівці в екстреному порядку розглядають варіанти порятунку водойми. Вивезти шкідливі речовини можна за короткий період часу, однак для відновлення флори і фауни потрібні роки. Найближче місце, де можна утилізувати ці відходи, знаходиться за 200 кілометрів від Дніпропетровщини.

Також говорили про те, хто винен, що така ситуація сталася на Дніпропетровщині, важливість резонансу для скорішого реагування на проблему і як попередити випадки таких небезпечних забруднень.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:ГО з Дніпра розробила інструмент для аналізу 24/7 енергетичної системи України

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,