ГО з Дніпра розробила інструмент для аналізу 24/7 енергетичної системи України

ГО «Save Dnipro» створила інструмент для аналізу 24/7 енергетичної системи України та виявила стрімке падіння видобутку атомної та зростання вугільної енергетики. Про загрози цієї ситуації в інтерв`ю Відкритому розказала співзасновниця громадської організації «Save Dnipro» Ірина Черниш.

Держава зупиняє атомну енергетику та завантажує вугільну . Екологічні організації називають це величезною аферою, результати якої можуть стати катастрофою, як для довкілля, так і для майбутнього Зеленого Переходу в українській енергетиці.

«Вперше в Україні ми проаналізували стан роботи всіх галузей енергетики за декілька років. Завдяки тому, що створили інструмент, який дозволяє проаналізувати 24/7 що відбувається з енергетичною системою України. Зараз ми його використовуємо внутрішньо, але скоро він буде доступним абсолютно для всіх» — розповідає Ірина Черниш.

За даними аналізу, останні 3 місяця відбувається стрімке падіння видобутку атомної та зростання вугільної енергетики.

«Це несе кілька загроз. Перша – екологічна. Вугільна енергетика забруднює повітря найнебезпечнішим для нашого здоров’я дрібнодисперсним пилом. Атомна енергетика належить державі, а вугільна бізнесу (на 80% – корпорації ДТЕК). І у першому випадку ми платимо у власний бюджет, а у другому – приватному монополісту.  Ще одна небезпека цієї ситуації — катастрофа для майбутнього Зеленого Переходу в українській енергетиці», — говорить Ірина Черниш.

Також, говорили про те, як зробити енергетику безпечнішою та чистішою для українців, про вимогу дотримання екологічних умов роботи Придніпровської ТЕС та про довгоочікуване розділення Мінекоенерго на Міністерство енергетики і Міністерство захисту довкілля природних ресурсів.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Для виходу з економічної кризи Дніпропетровщина має захищати власного виробника

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,