«Нарконапис на стіні? Замалюй!»: у Дніпрі активісти протидіють рекламі продажу наркотиків

Небайдужі дніпряни вирішили привернути увагу до проблеми, яка невпинно набирає обертів – реклама Телеграм-каналів, на яких можна купити наркотики. Вона повсюди. Соціальний проєкт «Замалюй» і його автори протидіють розповсюдженню отрути для дітей та молоді. Детальніше про це розповіли пресцентрі Відритого Георгій Волков, Єгор Улицький, Катерина Ужва та Олеся Сухарєва.

Кількість випадків, коли молодь під наркотичним сп’янінням привертає до себе увагу нездоровою поведінкою, невтішно збільшується. Де хлопці та дівчата беруть отруту? Автори соціального проєкту «Замалюй» запевняють: відповідь чи не на кожній стіні нашого міста. Небайдужим дніпрянам пропонується зафарбувати назву Телеграм-каналу, який торгує наркотиками і отримати за участь цінний подарунок від партнерів проєкту.

«Учасники мають змогу отримати сертифікати в мовні школи, спортивні клуби та навіть сучасні гаджети. Усі наші партнери безпосередньо пов’язані з розвитком та здоровим образом життя. Але найбільш приємно усвідомлювати, що в нашій команді є люди, які замальовують написи заради ідеї, а не подарунків. Одна дівчина відправляє свої призи в дитячі будинки, планує організувати там урок від мовної школи. Таким чином наш соціальний проєкт розширюється і стає ще більш вагомим», — розказує керівник проєкту Георгій Волков.

IMG 2583 e1603367154783

Партнерка проєкту Олеся Сухарєва додає: «У першу чергу, я мама двох діток. Зараз вони ще маленькі, але я не хочу в майбутньому пояснювати їм, що написи-посилання, які вони бачать на стінах йдучи до школи, — зло. Я з однодумцями вирішила зафарбовувати стіни на Лівобережному-3. 24 написи! За п’ять хвилин, поки я вирішила пройтися районом, натрапила на 24 написи».

IMG 2590 e1603367127234

Важливим питанням для авторів та учасників проєкту є реакція пересічних громадян. Дніпряни реагують на людей з балончиком фарби в руках біля будинків як на вандалів. Багато хто погрожує викликати поліцію. Тому в команді «Замалюй» діє юрист-консультант Катерина Ужва.

Вона коментує: «У діяльності проєкту «Замалюй» нема складу злочину або ж адміністративного правопорушення. Зафарбування стін не наносить такої шкоди і соціальної небезпеки як написи на них. Здебільшого ми звертаємося до батьків. Сьогодні ви можете проконтролювати, щоб ваша дитина не натрапила на канал з продажу наркотиків, а завтра можливо, що ні».

IMG 2581 e1603367091667

Директор з розвитку проєкту Єгор Улицький на власному досвіді, під час зафарбовування напису, стикався з необізнаністю громадян та їх реакцією.

«У цьому і є важливість залучення до проєкту більшої аудиторії. Якщо ви не маєте можливості придбати фарбу та інші необхідні матеріали або ж у вас немає часу – просто допоможіть у розповсюдженні інформації. Знаходьте нас у соціальних мережах та залучайтеся. Уже сьогодні ви можете зробити фото на фоні стіни з написом ДО та ПІСЛЯ.  Починайте накопичувати свої бали для отримання подарунків. Вирішити таку проблему можна тільки спільними зусиллями, адже вона стосується кожного», — говорить Єгор.

IMG 2585 1 e1603367212406

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре полицейские задержали вандала, который рекламировал наркотики | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,