Куди звертатися у Дніпрі, якщо ваші родичі стали наркозалежними

Як визначити, що ваші рідні стали жертвами наркозалежності та куди звертатися за допомогою, розповідав керівник реабілітаційного центру Андрій Шаповалов у персцентрі телеканалу «Відкритий». 

Людина залежна від багатьох речей: повітря, погоди, власних біологічних ритмів, їжі, спілкування і від багато чого іншого, але ці залежності сприймаються як щось буденне і привертають до себе увагу тільки в тих випадках, коли виникає дефіцит. Бувають залежності іншого характеру — патологічні, тобто ті, які є відхиленням від нормального стану чи процесу розвитку. У медицині цей термін часто використовується як синонім слова «захворювання». Наркотична залежність — це стрибок з третього поверху. Коли людина залишається живою, але наносить шкоду своєму організму. І тут важливо вчасно зрозуміти, що ваші рідні потрапили у пастку залежності.

IMG 0237

«Першими сигналами залежності людини від наркотиків або алкоголю є різкі зміни у поведінці людини: неадекватне збудження або загальмованість, широкі чи вузькі зіниці незалежно від освітлення, порушення мови і рухів, зниження больової чутливості,» — розповідає Андрій Шаповалов. 

Звичайно, кожна окремо взята ознака сама по собі може нічого не означає і може зустрічатися у будь-якої людини в силу якихось обставин.

«Частіше за все наркозалежними стають люди, які відмовляються брати на себе відповідальність за своє життя, проблеми в ньому. Або ті, хто має великі фізичні або емоціні навантаження. Проте, позбавитися цієї хвороби можна, якщо людина має велике бажання та вчасно звертається до спеціаліста,» — говорить Андрій Шаповалов. 

У Дніпрі працюють наркологи, психіатри та реабілітаційні центри. Усі вони анонімні та займаються вирішенням проблем алко- і наркозалежних. Спеціалісти закликають не зволікати та вчасно звертатися до фахівців. Адже залежність — це хвороба, яка швидко прогресує і знищує особистість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Марганце женщина выслеживала нетрезвых мужчин и грабила их 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,