Нестабільна погода у Дніпрі: що робити, щоб зберегти хороше самопочуття

Важко просинатися та частіше болить голова, неможливо сконцентрувати увагу та «ломить» кістки під час зміни погоди, що робити, якщо клiмат впливає на вас, розповів лікар-терапевт Іван Кондратенко у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Людському організму комфортно в певних умовах, зокрема при визначеній температурі та вологості повітря, атмосферному тиску та сонячному освітленні. Зміна будь-якого з цих параметрів може викликати дискомфорт, на який кожний організм реагує по-різному.

Нестабільна погода у Дніпрі: що робити, щоб зберегти хороше самопочуття - рис. 1

«Якщо температура повітря знижується від спекотних +35 до +20 градусів, для організму це стрес. Людина відчуває певний дискомфорт. Підвищується тиск, або навпаки знижується, запаморочення, млявість — це все наслідок метеозалежності. І група ризику тут не змінна — діти, люди літнього віку та вагітні. А також гіпертоніки,» — розповідає Іван Кондратенко. 

Як говорять лікарі, з наукової точки зору метеозалежність – це підвищена реакція на зміну параметрів навколишнього середовища. Таке порушення дуже поширене серед населення цієї кліматичної зони і називається «відчуттям погоди». Подібний стан перш за все пов’язаний із роботою вегетативної нервової системи, яка забезпечує саморегуляцію процесів всередині людського організму та обумовлює реакції тіла на зовнішні подразники.

«Щоб уникнути неприємних моментів, варто запастися ліками, що вам прописав фахівець, вживати достатню кількість рідини та одягатися по погоді. Останнє стосується напряму дітей. Коли батьки починають влітку, як тільки трохи стало прохолодно, вдягати на дитину куртку або теплу кофту. Це призводить до застуди, бо дитина пітніє, розстібається і «хапає» застуду,» — зауважив лікар. 

Від неприємних симптомів метеозалежності допомагають не медикаментозні засоби, а приємне дозвілля, розмова з другом, заняття спортом, танці, контрастний душ або масаж скронь. Рідше потрібні заспокійливі таблетки на рослинній основі, але перед їхнім прийомом варто проконсультуватися з лікарем. У такому випадку найголовніше – підтримувати сталий режим праці та відпочинку.

Також лікарі не рекомендують вживати велику кількість алкоголю. Адже це вкрай негативно впливає на самопочуття. Їжу також радять обирати відповідально. У спеку краще їсти овочі та фрукти і невелику кількість м’яса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 31 июля: сколько случаев коронавируса зафиксировали в Днепре за сутки 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,