Як позначиться дощова погода на врожай зернових: чи буде Дніпропетровщина з хлібом

В часи постійної аномалії погодних умов, важко робити прогнози на майбутній врожай. Як дощова весна та прохолодний початок літа позначаться на врожаї зернових культур, розповів у пресцентрі телеканалу “Відкритий” директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель. 

Перша половина травня на Дніпропетровщині характеризувалася помірно теплою погодою зі значними коливаннями середньодобових температур. Погодні умови були сприятливими для активного росту і розвитку озимих та ярових культур. Але кінець травня і початок червня позначилися рясними дощами.

“Зимова посуха, яка продовжилася на початку весни, позначилася на майбутньому врожаї зернових. І хоч дощі, які випадають зараз, трохи покращили ситуацію, аграрії прогнозують зібрати врожаю на 10% менше, ніж минулого року,” – розповідає Владислав Черчель. 

DSC 0002 2

В результаті дощів і температури повітря, близькою до норми, умови для вегетації озимих зернових культур значно покращилися, а стан рослин оцінюється як добрий та задовільний. Стан ярих культур оцінюється як гарний.

“Дуже погано себе почуває кукурудза, бо це теплолюбива рослина. Культура, яка сходила раніше за 1-2 тижні, цього року зійшла за 3-4 тижня. Розвивається кукурудза дуже повільно. Але, якщо буде тепла погода, усе вирівняється і буде добре,” – сказав Владислав Черчель. 

А поки аграрії чекають тепла, спеціалісти інституту зернових культур запевняють, що врожай пшениці буде хороший. І його вистачить, щоб задовольнити потреби українців та дещо навіть експортувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Какая погода будет в Днепре 3 июня 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: ,