Нові ідеї, але прийоми старі: у Дніпрі політологи розповіли про перебіг парламентських виборів | Відкритий

Нові ідеї, але прийоми старі: у Дніпрі політологи розповіли про перебіг парламентських виборів

Про перебіг парламентських виборів та застосування маніпуляцій під час виборів у прес-центрі Відкритого розповіли політологи Іван Красіков та Володимир Свистунов.

Політологи розповіли, що перші результати парламентських виборів, які були опубліковані вчора, стали для них очікуваними. Першість виборола політична партія «Слуга народу», але для того, щоб не створювати коаліцію необхідно, щоб далі пройшли ще 226 депутатів.

«Я маю надію, що кандидати, які використовували кошти, щоб маніпулювати виборцями — не пройдуть.  Розумієте, багато нових ідей, але прийоми використовуються старі. Сьогодні я відкрив для себе новий термін , як “соціальні пиріжки”», — зазначив Володимир Свистунов.

А політолог Іван Красіков розповів, що під час передвиборчої кампанії багато кандидатів намагалися дублювати популярну політичну партію та виступати, нібито від її ім’я. Таким чином, на 26-му окрузі поширювалися так звані «Зе фейки». Ситуація була трохи спокійнішою на 25-му окрузі. Проте, все одно фіксувалися види маніпуляції свідомістю — соціальні опитування.

Також експерти додали, що після успішної кампанії Володимира Зеленського на президентських виборах кандидати в народні депутати почали дуже активно використовували соціальні медіа. Таким чином, багато реклами з’явилося на YouTube та Facebook.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі громадський омбудсмен розповіла про порушення під час парламентських виборів.

Теги:

Оцените этот материал: