Нові правила дорожнього руху: що потрібно знати дніпрянам

Світлоповертальний жилет та ремені безпеки на задньому сидінні в машині. В Україні набрали чинності нові правила дорожнього руху. Що потрібно знати водіям, пасажирам, пішоходам і велосипедистам розповів у пресцентрі Відкритого старший інспектор пресслужби патрульної поліції у Дніпропетровській області Павло Карманов.

Безпека на дорозі – це завжди важливе та акутальне питання. Особливо взимку, коли з’являється ожеледиця і пересуватися стає важче як транспорту, так і пішоходам. До ПДР були внесені деякі зміни. Тепер водії мають подбати про наявність ременів безпеки в машині не тільки на передніх сидіннях, а й на задніх. Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо. Також виняток діє для оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Варто звернути увагу, що тепер забороняється змінювати розмір, форму та місце розташування номерних знаків. Не можна їх закривати або наносити додаткові позначення. Знаки мають бути чистими і достатньо освітленими.

Велосипедистам відтепер дозволено рухатися смугою для громадського транспорту.

Для пішоходів також є важлива зміна в правилах: якщо ви рухаєтесь проїжджою частиною чи узбіччям у темну пору або в умовах недостатньої видимості, треба використовувати світлоповертальні елементи — стрічку, наклейку чи жилет.

Також старший інспектор пресслужби патрульної поліції у Дніпропетровській області Павло Карманов наголосив, що водії повинні подбати про безпеку пасажирів та пішоходів і не нехтувати заміною літньої гуми на зимову.

«Треба вчасно «перевзувати» свою машину, тому що це впливає на аварійність. Опосередковано або безпосередньо – це вже інше питання. Головне, що потрібно відповідальніше ставитися до безпеки всіх учасників дорожнього руху», — каже Павло Карманов.

Нові правила дорожнього руху: що потрібно знати дніпрянам - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Як у Дніпрі працюють шкільні офіцери поліції | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,