Підсумки дня голосування в Україні після закриття виборчих дільниць

Наприкінці дня голосування про нетипові ситуації на виборах Президента України у прес-центрі Відкритого розповів довготривалий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Денис Давидов.

«По-перше, мені хотілось би привітати українців з тим, що вибори вже відбулися. Зараз головне, щоб дільниці впоралися з підрахунком голосів. У мене є дані, що в 27-му виборчому окрузі проголосувало 68,24 % виборців, і в 29-му окрузі — також близько 68%. Станом на 16:00 близько 46% у Дніпропетровській області загалом проголосувало 63%. Хочу зазначити, що ми проводили процес спостереження не лише в день голосування, але й до цього», — розповів Денис Давидов.

Також Денис Давидов додав, що наразі триває підрахунок голосів виборців, дільничі були напружені в суботу і сьогодні. На багатьох виборчих дільницях фіксувалися факти правопорушень, але говорити про якусь систему порушень неможливо. Так, на деяких дільницях намагалися винести бюлетені, але ці випадки завершувалися невдачею.

Підсумки дня голосування в Україні після закриття виборчих дільниць - рис. 1
«Наші спостерігачі фіксували спроби сфотографувати бюлетень, далі з ними працювала поліція. На одній із виборчих дільниць видали два бюлетені. Жінка мала довіреність на голосування за свою доньку, яка перебуває в Польщі. Їй видали два бюлетені, але це є порушенням законодавства. Відповідно до закону України, голосувати можна лише особисто», — поділився довготривалий спостерігач.

Також на виборчій дільниці були випадки, коли помітили людину, яка відзначала час, коли інша проголосувала. Як каже Денис Давидов, це може свідчити про контролювання волевиявлення виборців.
Крім того, Денис Давидов відзначив, що у цьому році була низькою кваліфікація членів дільничних комісій. На відміну від них досить порадував рівень підготовки та професійності поліції, яка в цьому році в день виборів працювала краще, ніж в попередні роки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, з якими проблемами на виборчій дільниці можуть зіткнутися дніпряни.

Теги: