Пірнати в ополонку — не обов’язково, — священник із Дніпра

19 січня православні християни відзначають свято Водохреща. Цього дня прийнято згадувати важливу подію в житті Ісуса Христа – його хрещення в річці Йордан.

Про традиції, правила та заборони цього дня розповів у пресцентрі Відкритого протоієрей Максим Злобін – священник УПЦ Свято-Покровської церкви м. Дніпра.

Уже сьогодні ввечері, 18 січня, у православних храмах проводять служби та освячують воду. Саме з неї прийнято розпочати свій день, а також окропити всіх членів родини, хату, двір та навіть домашніх тварин. Якщо у вас є сарай або гараж, оббризкайте свяченою водою і їх.

Посвятити воду можна лише в церкві. Якщо у вас не має такої можливості, попросіть про це близьких або знайомих. У багатьох селах та СМТ храмів немає взагалі. Отець Максим радить: «Попросіть Бога освятити вашу воду. Поясніть йому свою проблему і помоліться. Після цього, залиште наповнену пляшку або бутель на підвіконні. Якщо ви зробите це з чистим серцем та щирими думками, Бог обов’язково почує та освятить воду».

Не можна на Водохреще лаятися і думати про погане.

Найпопулярнішою традицією 19 січня є водохресні купання. Однак, кажуть священники, така процедура не є обов’язковою. Навіть навпаки, у Біблії про неї не згадується.

«Водохресні купання – це лише добра традиція. Не більше. Вони не позбавляють нас гріхів. Господь прощає нам недобрі діла лише тоді, коли ми в них щиро каємося та намагаємося виправити. Купання ніяк не наділено магічними силами. Після нього не зникають хвороби. Гріхи тим паче нікуди не діваються. Занурюватися в ополонку можна лише в тому випадку, якщо ви точно знаєте, для чого це робите та повністю розумієте святість своїх дій», — розповідає протоієрей Максим Злобін.

IMG 6543

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Пірнати чи не пірнати: лікарка з Дніпра розповіла про вплив Водохресного купання на здоров’я | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,