Події у Маріуполі 2014 року згадують АТОвці Дніпра

Про події у Маріуполі в травні 2014 року говорили у пресцентрі телеканалу «Відкритий» з колишніми бійцями 20-го батальйону. 

9 травня минуло шість років від загибелі перших військових у АТО. Це були мешканці Дніпра — Сергій Демиденко та Олег Ейсмант.

«Ми приїхали до Маріуполя для забезпечення правопорядку. Адже з’явилася інформація, що деякі силовики перейшли на сторону бойовиків та зрадили присязі. Перед нами стояло завдання надати безперешкодну можливість комунальникам прибрати барикади біля будівлі міської ради та управління міліції,» — ділиться спогадами учасник АТО Едуард Ралдугін.

DSC 0017 1

Як розповідають військові, місцеве населення, підбурюване професійними провокаторами, було налаштоване негативно. Як проукраїнські мешканці, так і антиукраїнські.

«Люди не розуміли, що відбувається. Навіть не могли повірити, що перед ними представники Збройних Сил України. Коли на моїх очах загинув Олег Ейсмант — мій побратим, я зрозумів, що це справжня війна і вона не має нічого спільного з тим, що ми бачили в кіно,» — згадує учасник АТО Дмитро Кошка. 

DSC 0019

 

9-го травня, спровоковані пропагандистами мешканці Маріуполя, стали живим щитом для ворога. Люди відтісняли українських військових від адміністративних будівель та не давали можливості виконати завдання. Від кулі снайпера тоді загинули Сергій Демиденко та Олег Ейсмант. 

«Ледве домовившись з натовпом, нам вдалося потрапити до будівлі міліції та врятувати з полум’я місцевих силовиків,» — сказав Дмитро.

Теги: