Посівна-2021: аграрії Дніпра чекають на гарну погоду

24 березня відзначається релігійне свято – Єфімів день. В народі воно символізує пробудження природи та є дуже важливим для аграріїв. Саме сьогодні мають розпочинатися весняно-польові роботи. Але цьогорічна погода стає на заваді звичному графіку.

Про посівну-2021 в Україні та Дніпропетровській області розповів у пресцентрі Відкритого директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук Владислав Черчель.

Весна прийшла, але зима й досі не відпускає. Більше за інших переймаються через погодні умови українські аграрії. Опади спостерігаються чи не щодня – сніг на полях затримується. Утім, весняна вегетація озимих культур уже розпочалася. Рослини потроху відростають.

«Спостерігаються містами некрози, адже все ж таки довгий час сніг накривав поля. Але незначні – десь 10-25%. Якщо буде достатньо тепла вони швидко регенеруються і на врожайність ніякого впливу це не матиме», — пояснює Владислав Черчель.

Посівна-2021: аграрії Дніпра чекають на гарну погоду - рис. 1

На сьогодні ґрунти достатньо вологі. Основна частина посівів знаходиться в доброму та задовільному стані. Лише 10% із них слабкі.

«Картина зараз дуже непогана. Хоча такий тривалий холодний період доволі насторожує. Якщо ж подивитися з іншого боку, це й не так погано: ґрунт накопичує вологу, яка є вкрай важливою для формування майбутнього врожаю. Та сподіваємося, що найближчим часом температура буде більш високою», — коментує директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: На Днепропетрощине ожидается отличный урожай озимых | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,