Прогнози на врожай-2021: чи буде що їсти дніпрянам і за яку ціну

Весняний день рік годує. То чи буде, що їсти дніпрянам цьогоріч? Експерти передбачають, що врожай-2021, не дивлячись на затяжні холоди, буде багатий. А от прогнозами щодо цін на хлібобулочні вироби, олію, цукор і гречку не тішать.

Про посівну кампанію-2021 розповів у пресцентрі Відкритого директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук Владислав Черчель.

Серед переваг цієї весни – краще зволоження ґрунтів. Хоча аграрії вже з нетерпінням чекають на прихід тепла.

«На Дніпропетровщині вже посіяли 130 тис га ярої пшениці, понад 1000 га овесу та 16 тисяч гороху. Найпопулярнішими пізніми культурами є соняшник та кукурудза. У нашому регіоні заплановано посіяти понад 600 та 300 тисяч гектарів цих рослин відповідно. Наразі виконана половина цієї роботи», — розповідає Владислав Черчель.

Прогнози на врожай-2021: чи буде що їсти дніпрянам і за яку ціну - рис. 1

Прогнозами щодо цін на хлібобулочні вироби, олію, цукор та гречку фахівці не тішать. Підвищення вартості буде продовжуватися, при чому цифри на цінниках будуть доволі високими. Причина – дорожчає все: і електроенергія, і добрива.

«Прогнозувати конкретні ціни ми не можемо, але підвищення точно буде. Деякі кажуть, що до осені гречка коштуватиме понад 50 грн за кілограм. Нещодавно ми були свідками сильного подорожчання соняшникової олії. Але більше за все зросла вартість цукру. Якщо раніше цукрового буряка ми висіювалося мільйони гектарів, то цього року всього 223 тис гектарів», — коментує директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре на ближайшие три дня объявлено штормовое предупреждение | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,