Правила різдвяного посту: поради дніпровського священника

Розпочався різдвяний піст. Триває він з 28 листопада по 6 січня. Як поститися правильно розповів у пресцентрі Відкритого священник УПЦ з Дніпра Сергій Ярмула.

У православних християн розпочався Різдвяний піст. Триватиме він 40 днів до початку Різдва Христова – 6 січня. Протягом цього періоду у їжу не можна вживати м’ясо, вершкове масло, молоко, сир та яйця. Суворо заборонені міцні алкогольні напої. Лише в неділю дозволяється випити келих вина. Основу ж пісного столу становлять овочі, фрукти, каші, горіхи та бобові.

Утім, треба розуміти, що не так важливо дотримуватися дієти, як очиститися духовно. У сорокаденний період посту потрібно робити добрі справи та утримуватися від поганих думок.

«Діти-сироти, самотні люди, безхатченки – усі вони потребують особливої уваги. І під час посту ми можемо спрямувати свою енергію на те, щоб зробити щось добре для них. Якщо у вас немає статку, аби можна було поділитись з кимось фінансово, то ви можете принаймні молитися за таких людей, робити для них добрі справи, усіляко допомагати», — розповідає Сергій Ярмула.

photo 2020 11 30 11 33 14

Різдвяний піст потрібен для того, щоб до дня Різдва Христового віряни очистили себе. Змогли з чистим серцем, душею та тілом зустріти Сина Божого, що з’явився у світ. Дотримання потрібної дієти – це спосіб більш глибоко зосередитися на духовному, а не на тілесному.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Скоро новогодние праздники: сколько в декабре 2020 года будут отдыхать украинцы | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,