Як у Дніпрі святкують католицьке Різдво

Римсько-католицька Церква і більшість протестантських церков відзначають Різдво за григоріанським календарем, у ніч проти 25 грудня. Про історію, традиції та правила католицького Різдва розповів у пресцентрі Відкритого настоятель римо-католицької парафії святого Йосипа в Дніпрі Брат Марек.

Різдво у католиків святкують вісім днів: з 25 грудня по 1 січня. До нього ставляться серйозно і цінують та люблять навіть більше, ніж Новий рік. Як розповів настоятель храму Брат Марек, різні дати святкування Різдва у католиків і православних обумовлені прийняттям різних календарів — григоріанського і юліанського.

 «Ми не проти радіти Різдву два рази на рік. І спокійно відзачаємо це світле свято й сьомого січня. Але сподіваємося, що все ж таки з часом станемо більш єдними і зустрічатимемо Різдво всі разом – 25 грудня», — коментує Брат Марек.

IMG 6104

Напередодні Різдва, католики дотримуються Адвенту. Це щось, на кшталт, передріздвяного посту, який триває протягом одного дня. 24 грудня – особливий час в очікування свята, коли люди приділяють увагу своєму духовному життю. Увечері, з появою першої зірки, уся сім’я збирається на Святу Вечерю. На столі зазвичай стоять пісні страви з риби, фруктів та горіхів. Після цього родина прямує до храму.

«До Різдва ми прикрашаємо ялинку. Святкове дерево стоїть і в нашому храмі. Тож запрошуємо всіх у гості!», — додає Брат Марек.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Благовещенском соборе Днепра пьяный пенсионер устроил погром (ВИДЕО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,