Рак грудей буває навіть у 13-річних, — дніпровський лікар-мамолог
За останні десять років кількість українок, які захворіли раком молочної залози збільшилася на 27%. Чому дніпрянкам потрібно більше уваги приділяти своєму здоров’ю, розповів у пресцентрі Відкритого лікар-мамолог Ігор Плаксєєв.
Рак молочної залози – це захворювання, яке легше попередити, ніж вилікувати. Адже у 98% від злоякісного новоутворення можна позбутися. Єдина умова – виявлення хвороби на ранніх етапах. У світі за рік реєструється більше мільйона випадків раку грудей, в Україні – 16 тисяч.
Конкретних причин для виникнення пухлини немає. Однак лікарі називають перелік факторів, які збільшують ризик захворювання. Серед них: вікова категорія (чим старша жінка, тим більша ймовірність), генетична схильність, дисбаланс гормонального фону, травмування грудей і прилеглих тканин, наявність одного і більше абортів, навколишні випромінювання та проблеми з екологією.
Мамолог Ігор Плаксєєв невтішно зазначає: «Від хвороби не застрахована жодна жінка. На моїй практиці були випадки, коли рак грудей виявили у 13-річної дівчини. Зараз кожна друга має гормональні збої – це одна із першопричин появи раку грудей. Ми маємо невтішну статистику – кількість хворих невпинно зростає».
Профілактика раку грудей, у першу чергу, полягає в самообстеженні. Робити його рекомендовано 1-2 рази на 6 місяців на 8-ий день від початку менструації. Дівчина має самостійно промацувати пальцями молочні залози для виявлення підозрілих «грудочок». Окрім цього, кожного тижня рекомендовано проводити візуальний огляд. Будь-які зміни у зовнішньому вигляді грудей чи сосків (почервоніння, набряклість, асиметрія, поява «лимонної шкірки») повинні стати причиною негайного звернення до лікаря-мамолога.
Читайте также: “Покрываются “матовым стеклом”: врачи из Тернополя выложили фото легких человека пораженные Covid-19 | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: больница, врач, женщина, новости Днепра