Всесвітній день боротьби з раком грудей: де в Дніпрі зробити скринінгову мамографію та навіщо

20 жовтня жінки всього світу мають змогу вкотре згадати про важливість здоров’я своїх грудей. У день боротьби з раком молочної залози до пресцентру телеканалу Відкритий завітала хірургиня-онкологиня, завідуюча мамологічним центром Катерина Перепелиця. Лікарка розповіла про профілактику раку грудей, його виявлення, скринінгову мамографію та де її зробити в Дніпрі.

Кожного року більше 15 тисяч українських жінок дізнаються про захворювання на рак молочної залози. 20% із них звертаються до спеціаліста на останній стадії, коли лікувати онкологію набагато важче. Тому мамологи та хірурги-онкологи радять проводити самообстеження. Не бійтеся промацувати пальцями молочні залози для виявлення підозрілих «грудочок». Також регулярно спостерігайте за формою та загальним виглядом в дзеркалі. Будь-які зміни – причина звернутися до професіоналів у лікарню.

«Жінки бояться. Навіть коли вони відчувають якісь занепокоєння, до лікаря звертаються не одразу. Одна з головних причин – страх видалення грудей. Але ці переживання марні. На ранніх стадіях можна зробити органозберігаючу операцію. Якщо відтягувати до останнього, наслідки можуть бути не задовільними. Краще перевіритися і заспокоїтися у разі невиявлення жодних злоякісних новоутворень, аніж тягнути до моменту, коли медицина вже безсила. Тим паче сьогодні в Дніпрі є всі умови для якісної діагностики раку молочних залоз», — розповідає Катерина Перепелиця.

Всесвітній день боротьби з раком грудей: де в Дніпрі зробити скринінгову мамографію та навіщо - рис. 1

Профілактика раку грудей – це систематичне відвідування гінеколога та мамолога, відмова від поганих звичок, боротьба з зайвою вагою та малорухливим способом життя.

Катерина Перепелиця робить акцент на важливості проведення скринінгової мамографії.

«Це обстеження абсолютно здорового населення, яких нічого не турбує, на виявлення патології на дуже ранній стадії. Ще до того, як щось почало турбувати жінку, до того як досвідчений спеціаліст при звичайному огляді може щось виявити. Тобто це обстеження здорових на предмет виявлення захворювання на ранній стадії. Скринінгова мамографія показана жінкам старше 50-ти не рідше ніж один раз на два роки. Якщо жінка має певні фактори ризику, то таку процедуру можна робити 40-ка років раз на рік», — пояснює лікарка.

У Дніпрі зробити таку перевірку наразі зовсім нескладно. Виконується скринінгова мамографія в Обласному Дніпропетровському онкологічному диспансері. Пацієнтка отримує направлення від свого сімейного лікаря і абсолютно безкоштовно проходить дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Жесткий карантин вернут, если в Украине за сутки будут фиксировать 9,5 тыс. случаев COVID-19, — Зеленский | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,