Коли дитина рухається — розвивається і її мовлення, — дніпровський логопед-дефектолог

Всесвітній день людей з вадами мовлення почав проводитися щорічно 22 жовтня за ініціативою канадських фахівців з дослідження патологій мови. Напередодні цього свята до пресцентру Відкритого завітала логопед-дефектолог, нейропсихологиня Людмила Осауленко. Вона розповіла куди звертатися батькам та дітям у Дніпрі, якщо вони стикнулися з проблемами мовлення та що робити в цілях профілактики.

Однією з найпоширеніших патологій мовлення є заїкання. Досі невідомі точні причини появи такого порушення. Медики лиш вирізняють деякі групи, які знаходяться в зоні ризику. Це люди схильні до стресу та активної тривожності. Тож батьки, чия дитина страждає на заїкання, мають бути більш уважними до психічного стану свого чада, намагатися вберегти його від переживань. Спробуйте гімнастику для мозку. Давайте дитині час для перепочинку між дитсадком чи школою та іншими справами. Не бійтеся звернутися до невропатолога чи психіатра. У першу чергу, така особливість мовлення пов’язана з нервовою системою.

Важливо не тільки зрозуміти причини та звернутися до спеціалістів, а ще й постійно працювати над впевненістю та страхами дитини.

«У мене є для батьків цінна порада: дозволяйте вашій дитині пізнавати цей світ через рух. На практиці я бачу, що малечі з вадами апарату мовлення стає більше. Раніше у дітей були класики, вони будували халабуди, дівчата стрибали через резиночку. Але щоб зробити певний рух, його потрібно було спланувати. Сьогодні замість халабуди дітям пропонують вже готовий будиночок, куплений в магазині. Батьки вважають, що таким чином дають своєму сину чи доньці все найкраще. Це не так. Коли дитина рухається і планує свої дії – розвивається її мовлення», — каже Людмила Осауленко.

IMG 2569

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре родители смогут следить с помощью мессенджеров, ходят ли дети в школу | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,