Сезон баштанних у Дніпрі: чи варто вже купувати кавуни та дині

Сезон баштанних розпочато. Принаймі, продавці фруктів вже активно торгують динями та кавунами. Чи є від цих ягід зараз користь і де краще їх купувати, розповідала у пресцентрі телеканалу «Відкритий» головна спеціалістка держспоживслужби Олена Лукацька. 

Кавун – корисна ягода, плодова м’якоть якої містить легкозасвоювані цукри – глюкозу, фруктозу і сахарозу, білки, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо в органічній формі. М’якоть дині також містить багато заліза, калію, кальцію, магнію, вітамінів групи В, С і А, каротин і пектин.  Завдяки їм, цей фрукт є засобом профілактики серцево-судинних захворювань, знижує рівень холестерину у крові  і запобігає розвитку атеросклерозу,  заспокоює нервову систему, нормалізує роботу кишечника, а також виводить токсини.

DSC 0160 2

«Споживачі  повинні знати, що кожному овочу та фрукту — свій час і своя пора дозрівання. Для кавунів та динь — це срепень-вересень. До головного управління держспоживслужби Дніпропетровської області ще жодного разу не надходили скарги щодо неякісних баштанних культур. І покупці мають вибір — купувати їх зараз, коли ще не настав сезон кавунів та динь, чи починаючи з серпня,» — розповідає пані Олена Лукацька. 

Як говорять у держспоживслужбі, при споживанні кавунів та динь важливо пам`ятати, що добова доза нітратів на кілограм ваги людини не повинна перевищувати  5 мг.  Перш за все це стосується дітей. Вміст нітратів нормується для кавунів –  60 мг на 1 кг ваги продукту.

«Краще не  пропонувати дітям молодше 2-х років кавуни взагалі, а для більш старших краще  купувати їх в серпні та вересні – в період природного дозрівання. При цьому брати баштанні рекомендовано в тих точках, де ягоди проходять лабораторну перевірку. На базарах біля доріг та стихійних ринках, ніхто не може гарантувати якісного продукту,» — говорить Олена Лукацька. 

У Дніпрі налічується 28 продовольчих ринків, на яких працюють лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Тут і варто купувати продукти.

«Взагалі ягоди перед вживанням  потрібно мити, щоб бруд з їх поверхонь, в якому завжди присутні мікроорганізми, з руками не потрапив до рота. Купівля кавунів частинами, відрізаними невідомо коли, навіть прикритих поліетиленовою плівкою, не завжди безпечна», — зауважила пані Олена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Красота природы: в Днепре на озере Курячем поселились десятки цапель 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,