В Україні подорожчає борщовий набір, – дніпровський експерт

Кожного року напередодні весни економісти прогнозують ріст цін на овочі з борщового набору. 2021-ий не став виключенням.

Що та наскільки подорожчає? Розповів у пресцентрі Відкритого керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев.

Зростання цін на овочі із борщового набору є традиційним для весни. Саме у цей період в коморах закінчуються запаси сезонних продуктів. Економісти налякали українців ще на початку лютого цього року, прогнозуючи подорожчання на 20% через загальну інфляцію на 7-8%. Проте вже зараз фахівці заспокоюють. Кажуть, що стрімкого підвищення цифр на цінниках боятися не варто.

«Найближчі два тижні ціни залишатимуться незмінними, але протягом усієї весни подорожчання все ж таки буде. Невелике – на 10-15% максимум. На 1-2 гривні більше доведеться викласти за коренеплоди, насамперед картоплю, буряк та моркву. Минулоріч фермери їх зібрали небагато. А ось цибуля та капуста торік вродила, тож цих овочів навіть надлишок», — каже Олександр Хорев.

В Україні подорожчає борщовий набір, – дніпровський експерт - рис. 1

Також керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» пояснив, що нині подорожчання стримують країни постачальники. Зокрема Польща, яка експортує нам картоплю.

«У минулому році поляки виростили дуже багато картоплі і зібрали багатий врожай. Через карантин у Польщі було зачинено багато фаст-фудів та інших закладів харчування, тож залишків картоплі там наразі багато. Вони готові уступати і продавати якісний коренеплод дешевше».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Хакеры атакуют банковские счета украинцев и крадут деньги с карт | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,