Щастя можливе: поради психолога, як навчитися бути щасливим та здоровим

Під час пандемії Covid-19 багато хто почав відчувати страх. Це не дивно, адже кількість хворих та летальних наслідків від вірусу вражає. Чи може страх стати джерелом хвороб, та як навчитися бути здоровими і щасливими, розповідав психолог з Дніпра Олександр Довгополов у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Усе, що людина бачить навколо себе — події, інші люди, інформаційні потоки — усе це впливає на її емоційний та фізичний стан. Страхи зачасту керують не тільки поведінкою, а й здоров’ям людини.

«Традиційно в родині нас навчають боятися, ставитися з недовірою до інших, до подій навколо. Вже дітьми ми отримуємо певні «налаштування», які впродовж життя тільки і робимо, що підсилюємо. Звісно, це вже відбувається на рівні підсвідомості,» — говорить Олександр.

Як зазначають фахівці, будь-який страх у людини виникає через відсутність інформації, через брак внутрішніх ресурсів та родинну матрицю. З моменту, коли ми починаємо чогось боятися, ми несвідомо, але наближаємо результат нашого страху.

Щастя можливе: поради психолога, як навчитися бути щасливим та здоровим - рис. 1

«Зі страхами варто і потрібно боротися. Необхідно лише усвідомити, що страх нас руйнує, заважає жити. Саме відчуття страху знижує наш імунітет. Що робить людину вразливою та лекою здобиччю для вірусів, інфекцій, інших хвороб,» — розповідає пан Олександр. 

Щоб позбавитися страхів, спеціалісти радять працювати над собою. Навчитися сприймати реальність якою вона є. Якщо ж самостійно людина не справляється, варто звернутися до фахівця.

«Єдине, що робить нас сильними та такими, що перемагають хвороби — це любов. До себе самих, до світу. Любити себе нас також ніколи не вчили Хоч це дуже важливе уміння. Любов будує навколо людини мур, який відштовхує страх смерті, гармонізує та збланасовує усі процесі, які відбуваються в організмі,» — зазначив Олександр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Я – бог: в Днепре голый мужчина стоял возле Меноры (ФОТО) 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,