Експерт з Дніпра розповів, що буде з курсом долару після виборів

«Що буде після виборів 2019 з Україною: ціни, тарифи, курс валют», — про це у Відкритий розповів декан факультету менеджменту Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Кирило Огданський.

DIP 0899
За словами експерта, зараз ми обираємо президента, але Україна є парламентсько-президентською державою. Тобто, сьогодні більша частина повноважень знаходиться саме у парламенту. Президент буде формувати загальний курс країни.

«В економіці це каже про те, що вибори президента по великому рахунку нічого не змінять: рівень цін, курс валют, заробітна плата лишаться на тому ж рівні. Щодо тарифів, то наша країна зараз в складних умовах, адже підприємства, які надають певні комунальні послуги, монополізовані. Тому у населення майже немає можливості обирати постачальника. Але на період до наступного опалювального сезону зміни в тарифах не передбачені. Насправді немає ніяких ознак для жодних підвищень», — розповідає Кирило Огданський.

Як зазначив експерт, є лише одна складова частина, яка може змінюватися – мінімальна заробітна плата, яку обіцяють підвищити з червня або липня 2019 року.

«Відносно курсу долара, то рекомендую аналізувати інформацію, що надається з офіційних джерел. Це Закон України Про державний бюджет на 2019 рік. Кожного року Верховна Рада України затверджує документ, на підставі якого функціонує вся країна. Там також вказується, яким має бути курс долара в зазначений період часу. На сьогодні в бюджеті на 2019 рік ми бачимо 29 гривень 40 копійок. В бюджеті на 2018 рік курс був 29 гривень 30 копійок. Тобто істотної зміни немає. Якщо долар і виросте, то це залежатиме від того, скільки людей захоче придбати валюту та скільки – продати, а не від постаті президента», — додав Кирило Огданський.

Раніше ми розповідали, чому подорожчала капуста.

Теги: