Що чекає на дніпрян 1 травня в Музеї Дмитра Яворницького | Відкритий

Що чекає на дніпрян 1 травня в Музеї Дмитра Яворницького

Про те, яку експозицію пропонує відвідувачам до 1-го травня Дніпропетровський історичним музей імені Дмитра Яворницького, у прес-центрі Відкритого розповів старший науковий співробітник музею Дмитро Романчук.

«Свято Першого травня трансформувалося ще з радянських часів, але не треба асоціювати його лише з тими часами. Люди тоді вимагали введення 8-годинного робочого дня. До нас в Україну це свято прийшло з 1891-го року. Це були мітинги, демонстрації з метою покращення умов праці», — розповів про травневе свято Дмитро Романчук.

Також науковий співробітник розповів, що в їхньому музеї можна побачити матеріали, пов’язані з розвитком цього свята. Вони знаходяться у спеціальних залах. Це усілякі листівки, газети і документи, які підтверджують те, як святкували 1 травня. Експонати традиційно збираються працівниками музею задля поповнення його фонду. Якщо працівникам вдається знаходити якісь експонати, то вони одразу формують тематичні колекції.

«Нещодавно Марія Засіменко, місцева мешканка, передала нам листи, особисті речі, які пов’язані із перебуванням у таборі ГУЛАГу. Таким чином через знайомих ми збираємо різні тематичні колекції, зокрема до першого травня. Зараз це свято втратило свою таку ідеологічну насиченість, воно стало святом весни й праці. Люди збираються на природу, влаштовують шашлики. А додаткові вихідні — це чудова можливість для людей відпочити», — зазначив Дмитро Романчук.

Також він розповів, що у травні на відвідувачів музею чекає ще багато цікавого. Найближчим часом буде  проходити виставка до Великодня. А 18-го травня щорічний захід — «Ніч у музеї».

«Сьомий рік поспіль проходить така акція: театралізовані постановки, де оживають історичні постаті. Крім того, можна подивитися на козацькі змагання. У цьому році зроблено акцент на інтерактив», — додав він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною.

Теги:

Оцените этот материал: