Що чекає на дніпрян 1 травня в Музеї Дмитра Яворницького

Про те, яку експозицію пропонує відвідувачам до 1-го травня Дніпропетровський історичним музей імені Дмитра Яворницького, у прес-центрі Відкритого розповів старший науковий співробітник музею Дмитро Романчук.

«Свято Першого травня трансформувалося ще з радянських часів, але не треба асоціювати його лише з тими часами. Люди тоді вимагали введення 8-годинного робочого дня. До нас в Україну це свято прийшло з 1891-го року. Це були мітинги, демонстрації з метою покращення умов праці», — розповів про травневе свято Дмитро Романчук.

Також науковий співробітник розповів, що в їхньому музеї можна побачити матеріали, пов’язані з розвитком цього свята. Вони знаходяться у спеціальних залах. Це усілякі листівки, газети і документи, які підтверджують те, як святкували 1 травня. Експонати традиційно збираються працівниками музею задля поповнення його фонду. Якщо працівникам вдається знаходити якісь експонати, то вони одразу формують тематичні колекції.

Що чекає на дніпрян 1 травня в Музеї Дмитра Яворницького - рис. 1

«Нещодавно Марія Засіменко, місцева мешканка, передала нам листи, особисті речі, які пов’язані із перебуванням у таборі ГУЛАГу. Таким чином через знайомих ми збираємо різні тематичні колекції, зокрема до першого травня. Зараз це свято втратило свою таку ідеологічну насиченість, воно стало святом весни й праці. Люди збираються на природу, влаштовують шашлики. А додаткові вихідні — це чудова можливість для людей відпочити», — зазначив Дмитро Романчук.

Також він розповів, що у травні на відвідувачів музею чекає ще багато цікавого. Найближчим часом буде  проходити виставка до Великодня. А 18-го травня щорічний захід — «Ніч у музеї».

«Сьомий рік поспіль проходить така акція: театралізовані постановки, де оживають історичні постаті. Крім того, можна подивитися на козацькі змагання. У цьому році зроблено акцент на інтерактив», — додав він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною.

Теги: