Куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною

У Відкритому пройшла прес-конференція на тему «Пізнавальні екскурсії Дніпропетровщиною: куди вирушити на травневі свята». В прес-конференції взяв участь історик, організатор подорожей, член ради ГО «Просвіта» Віктор Єкшов.

Куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною - рис. 1

Віктор Єкшов розповідає, в Дніпропетровській області є багато цікавих місць, але з туристичної точки зору вони зовсім не розвинені. Лише геологічних пам’яток в нашій області існує близько п’ятдесяти, але багато з них дуже занедбані. Для їх вивчення екскурсоводи беруть із собою науковців. Для того, щоб вивчити всі цікаві місця, нашому регіону потрібні роки. Часом можна приїхати кудись і навіть не знайти магазинів. Це створює значні складнощі для туристів.

Якщо ви шукаєте місце для цікавого відпочинку на травневі свята, вас очікує велике розмаїття місць. Наприклад, можна обрати Старокодацьку чи Новобогородицьку фортецю. Варто взяти із собою історика, щоб краще зрозуміти цікавість цих місць. Кодацька фортеця розташована в Старих Кодаках. Раніше вона була оточена великим ровом та мала декілька потаємних лазів до води. Після затоплення кар’єру збереглись лише озеро та земляні вали.

Куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною - рис. 2

Для любителів дикої природи є Діївські плавні та Орільський заповідник. Але варто пам’ятати про власну безпеку. Зараз там багато кліщів та змій. Не треба їх хапати, вбивати та навіть турбувати. Віктор Єршов каже, дика природа повинна залишатись дикою.

Якщо ви не обмежені часом, то можете поїхати у далеку подорож. Наприклад, на Великодні свята в районі Царичанки відбудуться різні заходи. В тому ж районі можна відвідати Китайгород та Приорілля. Також можна поїхати в Таромське, селище Волоське, Кам’янське (там є багато цікавих місць, зокрема, готичний костел), до садиби Микити Коржа (селище Сурсько-Михайлівка), балки Сажівки. Також можна поїхати у каяк-мандри. Зараз цей вид відпочинку користується шаленою популярністю.

Цікавим місцем є скелі МОДРу. Це група скель дивакуватих та фантастичних обрисів на схилі долини ріки Інгулець (Кривий Ріг). Раніше там проходили змагання зі скелелазіння та альпінізму. Зараз це місце визнано офіційним національним заповідником.

Куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною - рис. 3

Можна відвідати Солоний лиман — озеро в Новомосковському районі, між селами Знаменівка та Новотроїцьке. Там можна не лише відпочити, а й привести до ладу своє здоров’я. Адже озеро відоме своїми цілющими грязями. На березі побудоване ціле грязесховище для того, щоб зберегти цілющі властивості грязей озера на довгий час. Якщо ви вирішите там затриматись, то можете сміливо залишатись з палатками на узбережжі.

Куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною - рис. 4

Ви можете відвідати Токівський (Шолохівський) водоспад. Це «оазис» на Дніпропетровщині, більш відомий як «Червоне каміння». Через підривні роботи з видобутку каміння водопад постраждав, але не втратив своєї привабливості. Насолоджуватись його красою краще за все саме навесні.

Куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною - рис. 5

Віктор Єкшов нагадує, що туристам не варто забувати про прибирання, то забирати із собою все сміття. Адже на Дніпропетровщині дуже багато стихійних пікніків. Природа зараз неймовірно красива, тому не варто її псувати.

Нагадаємо, у Дніпропетровській області пройшов тиждень планування сім’ї.

Теги: