У Дніпрі збільшили кількість голосів для розгляду петицій

На черговій сесії депутати оновили Статут міста Дніпра. Тепер, щоб міськрада Дніпра розглянула петицію, необхідно зібрати не 1000, а 3000 підписів. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіла директорка Дніпровського центру соціальних досліджень.

Електронна петиція — це звернення громадян до органів державної влади та місцевих рад з вимогою розглянути важливе питання чи вирішити проблему.

З березня 2016 р. дніпряни подали 1144 електронні петиції, з яких наразі 60 перебувають на голосуванні.

«З 1084 петицій, за якими завершено збір підписів, лише 85 звернень, що набрали більше 900 голосів, отримали відповіді міської ради. Проте кількість звернень до міської ради, у відповідь на які відбулися зміни, є мізерною та становить 3 петиції або 0,3% від загальної кількості поданих звернень», — говорить Анна Колохіна.

20 травня 2020 року на сесії міської ради прийняли новий статут міста Дніпро, де затвердили необхідність зібрати 3000 голосів за електронну петицію.

Тепер у Дніпрі — один з найвищих порогів для електронних петицій серед міст країни. Наприклад, у Львові електронне звернення повинне набрати 500 голосів для розгляду владою, а в Одесі – 1000.

«Поріг в 3000 голосів практично знищує ідею електронних петицій – одного з інструментів громадської участі. В результаті прості громадяни просто не зможуть зібрати голоси і достукатися до влади міста», — коментує Анна Колохіна.

Статут територіальної громади міста Дніпро є локальним документом, у якому громада зазначає особливості участі мешканців.

З Анною Колохіною окремо говорили про всі інструменти громадської участі: загальні збори громадян за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання, звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування міста та інші форми участі громадян у місцевому самоврядуванні міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Адвокат пояснив, що несе новий Закон «Про протидію легалізації доходів»

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,