Словацька режисерка презентувала у Дніпрі фільм про пологові травми та право на безпечні пологи

Словацька режисерка, в рамках презентації фільму про пологові травми, долучила до дискусії про право на безпечні пологи акушерок та доул Дніпра. Про це в в інтерв’ю Відкритому розповіли кінорежисерка й продюсерка Майя Мартіняк та сертифікована доула й перинатальна психологиня Світлана Жуйкова.

На Дніпропетровщині 7 жовтня 2021 року відбулося відкриття фестивалю Docudays UA з переглядом та обговоренням повнометражного документального фільму «Невидимі» словацької режисерки Маї Мартіняк. Тема цьогорічного фестивалю — право на здоров’я: право на на доступ до повної інформації стосовно стану здоров’я, право на лікування та втручання, право на безпечні пологи.

«Фільм “Невидимі” розкриває тему пологової травми. Через історії пологів трьох жінок відкривається істинне обличчя травми та невидима для суспільства реальність, де жінки змушені мовчати через тиск оточення або медичного персоналу. Цей фільм доводить необхідність змін у системі охорони здоров’я. Для розуміння проблематики на широкий загал ми обговорюємо право жінки на безпечні пологи», — розповіла Майя Мартіняк.

«Це дуже потрібний фільм та дискусія. В Україні жінки стикаються з різними порушеннями їх прав: відсутність власного простору і приватності, неінформоване хірургічне та медикаментозне втручання, тортури — ненадання знеболювального в  необхідний момент, право на справедливий суд при розслідуванні акушерського насилля тощо. Головне — підтримка ідеї природніх пологів», — розповіла Світлана Жуйкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Работы в разгаре: как продвигается реконструкция бульвара Кучеревского в Днепре.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,