Наталія Будяк: НСЗУ реформує зруйновану радянську систему охорони здоров’я

Про перші результати запровадження другого етапу медичної реформи на Дніпропетровщині в інтерв`ю Відкритому розповіла директорка Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Наталія Будяк.

З 1 квітня 2020 року стартував другий етап медичної реформи в Україні, до якої підключились медзаклади другої ланки.

«Ми маємо зараз в Україні обмежений бюджет на охорону здоров`я. Звісно, потрібно збільшення фінансування галузі. Але одразу потрібно навчитись правильно і прозоро розподіляти кошти згідно з чіткими правилами», — розповідає Наталія Будяк.

Також, говорили про видимі результати реформування — прозорість і доступність.

«У 2019-му держава витратила більше  мільярда на утримання стоматологічних поліклінік, а на інсульти та інфаркти – пів мільярда. В умовах дефіциту коштів повинна бути пріоретизація. Зараз НСЗУ реформує зруйновану радянську систему охорони здоров’я. Тепер НСЗУ бюджети і договори кожної лікарні публікує на своєму сайті та кожен громадянин може їх подивитись. Наразі, завдяки електронній системи НСЗУ, усі дані поповнюються», — говорить Наталія Будяк.

Наталія Будяк розповіла про заробітну плату лікарів другої ланки після запровадження другого етапу медичної реформи.

«Під час карантину, коли призупинилась планове надання допомоги, весь другий квартал НСЗУ сплачує лікарням глобальну ставку за готовність лікарів надавати допомогу, без привязки до кількості пацієнтів. Це зробили для підтримки лікарів та лікарень на час пандемії», — говорить Наталія Будяк.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:Новий проєкт: на Дніпропетровщині з’явилися суперполіцейскі

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,