Катування без покарання: Кожен третій українець схвалює застосування тортур
Останнім часом в Україні один за одним відбувались резонансні випадки катувань у поліції, місцях несвободи і навіть у дитячих будинках. З чим пов’язаний такий спалах цих злочинів в інтерв`ю Відкритому розказала психологиня та керівниця Центру психічного здоров’я та травматерапії «Форпост-HELP» Юлія Гончар.
«За 2019 рік за фактом катувань зареєстровано 164 кримінальних впроваджень, до суду передано 23 справи, 1 з них – закрито до суду. На початок 2020 року відкритими залишились 140 впроваджень, слідство в яких ще не було доведено до вироку», — розповідає Юлія Гончар.
Катування в Україні, за думкою правозахисників, є буденним явищем і розквітає у закритих установах, на кшталт СІЗО, в’язниць, інтернатів, соціально-реабілітаційних центрів і навіть в лікарнях.
«В українському суспільстві високий рівень толерантності до тортур. Кожен третій українець, згідно опитування, схвалює застосування тортур у певних випадках. Ці проблеми пов’язані з тим, що система захищає сама себе і в Україні є нестача навичок вдалого документування катувань» — говорить Юлія Гончар.
З 2020 року Данський інститут проти тортур (DIGNITY) з українськими правозахисними організаціями почали працювати над спільним проєктом з імплементації Стамбульського протоколу.
Стамбульский протокол — це важливий інструмент для розслідування випадків імовірного застосування тортур, оскільки він пояснює лікарям та слідчим, як мати справу з випадками катування і документування фактів тортур та їхніх наслідків для здоров’я.
«У жертв нерідко виникає почуття провини і вони уникають розповідати про тортури. Але важливо робити це вчасно, адже «вікно часу» може тривати всього 2-4 тижні. Данський інститут проти катувань підтримав нашу організацію у проєкті, який направлений саме на боротьбу з тортурами в Україні, в рамках якого заплановані навчання по документуванню катувань для медиків та психологів», — розповідає Юлія Гончар.
Центр психічного здоров’я та травматерапії «Форпост-HELP» надає безоплатну психосоціальну допомогу людям, які її потребують.
«Якщо ви або ваші близькі потребуєте допомоги внаслідок катувань або жорстокого поводження, звертайтеся за телефоном +38 096 839 76 17 або ж в приватні повідомлення сторінки у Фейсбук», — говорить Юлія Гончар.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Дніпровський доброволець: держава не підтримує національно-патріотичне виховання
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: здоровье, криминал, новости Днепра