«Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»: нова книга від співробітниці історичного музею Ірини Реви

«Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли». Книгу під такою назвою презентують вже цієї суботи, 20 лютого, у музеї АТО. Її авторка, співробітниця історичного музею Яворницького, Ірина Рева, зібрала 11 історій дніпрян. Об’єднує їх одне – усі вони дивилися в очі смерті.

У пресцентрі Відкритого Ірина розповіла про кого і для кого її книга.

«Воїни Дніпра» — це книга, яка містить в собі 11 інтерв’ю. Долі людей, про які пише співробітниця історичного музею Ірина Рева, різні. Об’єднує їх одне – усі вони учасники бойових дій на Донбасі, які служили у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділах у 2014-2015 роках. Це книга про цінності, мотивацію та життєві засади бійців, про будні на фронті та межу смерті.

«Коли почалися бойові дії на Донбасі, мій чоловік пішов на фронт. Щоб хоч якось пережити той період, я багато спілкувалася з однодумцями, які також мають схожу ситуацію. Згодом я почала знайомитися із самими військовими, багато з ними спілкувалася. Це надихнуло мене на написання книги «Місія третього покоління». А вже у цьому році я презентую нову свою працю – «Воїни Дніпра». Можна сказати, що це дві частини однієї роботи. Тільки перша – це теорія, а друга – практика», — ділиться Ірина Рева.

"Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли": нова книга від співробітниці історичного музею Ірини Реви - рис. 1

Авторка зізнається, що тексти у книзі майже не редагувала. Протягом року вона прослуховувала аудіозаписи інтерв’ю зі своїми героями і розшифровувала їх. Залишала і помилки, і не зовсім правильно підібрані слова. Каже, що хотіла показати все як є, без наближень до ідеального.

«Серед моїх респондентів є, наприклад, росіянин. Чоловік, який народився в Росії, але він робив собі свою військову кар’єру тут, в Україні. І коли сталися події 2014-го року, то він сказав: «Я воїн цієї армії і я захищаю цю землю. Усе, що відбувається зараз — несправедливість», — розповідає авторка.

Себе ж авторкою книги Ірина не називає.

«Я, скоріше, укладачка цих інтерв’ю, а не письменниця. Я спілкувалася з різними героями, але всі вони говорили про такі цінності, як гідність, достойність та самовідданість. Ці люди розповідають самі про себе, своїми словами»

Ірина ділиться, що найбільше її зачепила історія Дмитра Бойка. Зараз чоловік на фронті продовжує виконувати свій військовий обов’язок. Коли він тільки пішов воювати, то одразу потрапив під Іловайськ. У ході бойових дій, Дмитра було дуже сильно поранено. І вижити йому вдалося тільки завдяки тому, що перед відправкою на Схід, бійцям провела інструктаж волонтерка Наталя Зубченко. Згадавши отримані знання, Дмитро зумів самостійно надати собі медичну допомогу і без лікарів врятувати своє життя.

«Таких історій дуже багато і коли ти читаєш їх, змінюється відношення до багатьох цінностей. У першу чергу, до власного життя», — каже авторка.

Презентація книги «Воїни Дніпра» відбудеться 20 лютого в музеї АТО. Продаватися книга не буде, але зберігатиметься в музеях нашого міста.

https://www.youtube.com/watch?v=lcrzYeVelOA&ab_channel=%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B9

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Учитель з Луганщини, який мешкає в Дніпрі написав книгу про переселенців | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,