Стало відомо, хто пустив чутку про звільнення Богдана

Стало відомим джерело витоку інформації про звільнення Андрія Богдана. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на публікацію шеф-редакторки в theБабель Катерини Коберник.

Стала відома офіційна інформація про те, що заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко був першоджерелом появи фото про відставку Богдана в засобах масової інформації. Нагадуємо, що у четвер, 1-го серпня, ряд українських медіа розмістили новину зі знімком заяви глави Офісу президента Андрія Богдана про відхід у відставку. Розсилав знімок журналістам заступник глави ОП Кирило Тимошенко, який курує роботу з медіа.

Стало відомо, хто пустив чутку про звільнення Богдана - рис. 1

Сьогодні, 9-го серпня, Кирило Тимошенко в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що побачив знімок заяви в новинах 24 каналу, завантажив його і розсилав усім журналістам, коли вони просили у нього коментарі. За словами Тимошенко, він не знає, звідки 24 канал взяв знімок:

«Ну, злили. Це що, проблема?! Я думаю, це не перший і не останній документ, який зливається», — розказав Кирило Тимошенко.

Тимошенко в інтерв’ю також зазначив, що в ОП не зможуть знайти того, хто злив заяву Богдана про відставку в ЗМІ, а сам він завантажив заяву з сайту 24 каналу і просто розсилав журналістам. Так, близько 17:00 Тимошенко надіслав знімок заяви Андрія Богдана до редакції одного з провідних новинних медіа. Журналісти не отримали від нього додаткові коментарі та відмовилися публікувати новину. В результаті інформація про те, що Андрій Богдан написав заяву про звільнення, вийшла о 17:56 на сайті телеканалу NewsOne (без посилання на джерело), ​​а о 19:44 — в агентстві Інтерфакс-Україна (з посиланням на анонімне джерело). Після цього журналісти інших видань, в тому числі theБабель, звернулися до власних джерел в ОП і попросили підтвердити або спростувати цю інформацію.

Як зазначила шеф-редакторка theБабель Катерина Коберник, задача медіа — не торгувати особами, не хайпувати, не дружити з «великими», а розповідати своїм читачам правду і не мовчати, коли влада бреше.

«Не мовчати, навіть якщо це загрожує життю, безпеці й майбутньому. У цьому випадку ціла низка провідних журналістів країни знає, що топ-співробітник ОП бреше. Бреше дуже примітивно, грубо і цинічно. Бреше, тому що вірить, що журналісти промовчать. І не тому, що їх життю або безпеці щось загрожує, а просто тому, що вони не захочуть псувати відносини з владою, щоб не втратити інсайда, приходити на оффреки та шаурму в ліс (є позиція про не розкриття джерела. Це інша справа. Обговорювати її не буду — право кожного). Такі скріни, як наш, є у кількох редакцій. theБабель зараз один публікує скрін листування і ризикує потрапити в інформ-блокаду команди президента, але цінності — це не те, що пишуть на стінах і в Догму. Ми не хочемо бути німими свідками брехні влади. Якщо ми промовчимо зараз, де гарантія, що не зробимо це ще і ще раз. Сподіваюся, коли ОП спробує назвати наш скрін фотошопом або ще чимось, колеги опублікують і свої, якщо немає — такі чиновники — саме те, що ми всі заслужили, а це не так», — підкреслила Катерина Коберник.

Нагадуємо, що президент України Володимир Зеленський підтвердив той факт, що Андрій Богдан дійсно написав заяву про звільнення з посади Глави Офісу Президента. Це сталося під час спілкування Андрія Богдана із представниками засобів масової інформації під час робочого візиту до Івано-Франківська. Голова держави запевнив, що кожний член його команди написав таку заяву і за необхідності може її оприлюднити. Заяву Андрія Богдана він бачив, але станом на сьогодні не підписував.

Хоча офіційно його звільнили ще 20 червня. Саме тоді Адміністрацію Президента, яку очолював Андрій Богдан, перейменували на Офіс президента. 25 червня Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Андрія Богдана з посади голови Адміністрації Президента. Безробітним Богдан був не довго, і того ж дня іншим указом його призначили керівником Офісу президента.

Теги: