Свято 8 березня: дніпровські історики розповіли про день боротьби за права жінок

Про жіноче свято говорили з заступницею директора з наукової роботи Дніпровського Національного історичного музею ім. Д. Яворницького Валерією Лавренко у пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Восьме березня останнім часом викликає купу суперечок. Хтось його пропонує не святкувати взагалі, дехто не може забути радянських традицій і наполягає на тюльпанах та гучних посиденьках.

“За статистикою 8-е  березня святкується переважною кількістю населення. У 2017 році Український інститут національної пам’яті в рамках декомунізації ініціював відміну восьмого березня, як державного свята. Хоча саме свято сягає далекого початку 19-го століття, його продовжують відзначати. Яким чином це робиться, то інше питання”, – зазначила Валерія Лавренко. 

IMG 8103

З радянських часів ми звикли до того, що дівчат у садочках, школах, інститутах вітають хлопчики. Були виготовлені спеціальні листівки з героями радянських мультиків та казок.

“Проте цей день пов’язаний з бунтами у США. Коли жінки виходили на захист своїх прав”, – розповідає Валерія.

Дніпровські газети початку 60-х років ХХ століття змінили риторику свята. Від чоловікоподібної жінки переходили до образу жінки-матері. Такої собі берегині домашнього вогнища. Це пов’язано з тим, що Друга світова війна забрала багато людей і було необхідно збільшувати народжуваність. Жінку переформатовували з сильної робітниці на ніжну матір.

“Традиції відзначання 8-го березня дуже різняться по всьому світу. Але виходити на мітинги – це те, що було закладено в ідею цього дня,” – сказала дніпровська науковиця. 

ЧИТАЙТЕ ЕЩЕ: В Днепре для жителей отдаленных районов проведут праздник.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: