У Дніпра є гарна перспектива щодо продажу нерухомості іноземцям

«Придбання нерухомості в Україні для іноземців: законодавчі нюанси, — про це у прес-центрі Відкритий розповіли керівник напрямку стратегічного та регіонального розвитку у Дніпропетровському регіоні Всеукраїнської громадської організації «Спілки фахівців з нерухомості України» Олена Коваленко та представники даної організації — Євгенія Чернявська, Світлана Горета та Кирило Жовтопуп.

«Щоб придбати нерухомість в Україні, іноземцю потрібно легалізувати посвідчення особи шляхом перекладу документа та його нотаріального засвідчення. Також потрібен документ щодо присвоєння ІНН та заява з персональними даними. Якщо покупець має чоловіка або дружину, знадобиться письмова згода іншої сторони. Ще потрібно мати легальну можливість оплатити покупку та мати в Україні власний рахунок.
З землею є деякі законодавчі обмеження. Можливо купити лише земельну ділянку несільськогосподарського значення, що розташована в межах міста або села», — розповіла Євгенія Чернявська.

Світлана Горета підтвердила — щоб укласти угоду, потрібно відкрити рахунок в будь-якому банку України. Нерезидент повинен підтвердити легальність грошей. Усі довідки мають бути завірені штампами та підписани працівниками банку. Якщо нерезидент бажає купувати за валюту, то йому знадобиться обов’язково ліцензія.

У Дніпра є гарна перспектива щодо продажу нерухомості іноземцям - рис. 1

«Сьогодні перевозити через кордон можна не більше 15 тисяч доларів. Якщо ж іноземець буде переводити гроші на рахунок в українському банку, то проблем не буде. Це найоптимальніший варіант. Коли нерухомість потрібна як вид доходу, то придбати її можна навіть без візиту до України. Для цього достатньо оформити доручення на резидента України. Надіслати копію та перевести її українською мовою», — говорить Кирило Жовтопуп.

Як розповіла Олена Коваленко, великої різниці між українським та іноземним покупцем немає: ні щодо податків, ні щодо правового поля. Також великого потоку бажаючих купити нерухомість у Дніпре теж не відслідковується.

«Іноземці купують у нас нерухомість в основному як фізичні особи, коли вони мають тут бізнес. Такі активи як нерухомість – не є пріоритетними. Коли наша економіка буде менше залежати від політичних змін, ситуація покращиться. Ми йдемо до Євросоюзу, а отже, маємо гарну перспективу привабити інвесторів не тільки у вигляді фізичних осіб, а й бізнесменів», — додала Олена Коваленко.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі презентують унікальний мюзикл «Квітка».

Теги: