У Дніпрі презентують унікальний мюзикл «Квітка»

У прес-центрі Відкритого пройшла конференція на тему презентації оновленого мюзиклу «Квітка» в Дніпропетровській Філармонії.  В прес-конференції взяли участь балетмейстер-постановник, артистка балету Дніпропетровського академічного театру опери та балету Тетяна Проскурякова, солістка опери Дніпропетровського академічного театру опери та балету Леся Задорожна та солістка опери Дніпропетровського академічного театру опери та балету Тетяна Галкіна.

Мюзикл «Квітка» присвячений американській співачці українського походження Квітці Цісик, яка зробила суттєвий внесок в розвиток української музики та зарано пішла з життя через рак молочної залози. Тетяна Проскурякова розповіла, що перший мюзикл про Квітку більше нагадував концерт. Цього разу його трохи оновили, додали більше сцен та монологів, тепер це дійсно вистава. Також вони вирішили влаштувати флешмоб. Кожна людина може проголосувати в соціальних мережах за пісню, яку Квітка заспіває наприкінці вистави. До того ж для того, щоб передати характер головної героїні, вони звернулись до її чоловіка, щоб він детальніше розповів про Квітку. Він казав, що ця жінка була схожа на важкоатлета. Вона багато працювала, її робота була дуже високооплачуваною, могла записати пісню з першого дубля. Зараз виставу про талановиту співачку показують нечасто, приблизно три рази на рік. Артисти зізнаються, в їх команді працює більш ніж 34 людини, та їм не вистачає фінансування. Вистава користується популярністю, адже є унікальною, це єдиний мюзикл про Квітку. Артистів постанови навіть запрошують на гастролі в інші міста та країни, але вони не мають можливості поїхати. Також Тетяна розповіла, що вже половину квитків на їх мюзикл розкупили. Зараз виконавці мріють підкорити велику сцену.

Солістка опери, яка виконує роль Квітки Цісик, Леся Задорожна поділилась, що образ головної героїні вони не змінювали, трохи обновили сценарій, але не Квітку. Леся зізнається, що слухала композиції співачки ще з дитинства. Лише в дорослому віці дізналась про цю жінку і запалала ідеєю мюзикла. Вона стала більше цікависть її біографією, адже артист співає душею, і потрібно проникнутись кожним словом. До того ж це єдиний україномовний мюзикл у Дніпрі, глядачі повинні його запам’ятати. Якщо ж люди не можуть його відвідати, то деякі уривки можна подивитись на ютуб-каналі Лесі.

Солістка опери, яка виконує роль американки Деббі Бун, Тетяна Галкіна каже, що захоплюється своєю роллю. Адже вона оперна співачка, а тут є можливість виконати естрадний джазовий вокал. До того ж її героїня дуже бурхлива та контрастна. Якщо у Квітки пісні більш ліричні, то у Деббі запальні американські. Тетяна каже, що їх колектив живе цим мюзиклом і хоче достукатись до кожного слухача.

У Дніпрі презентують унікальний мюзикл «Квітка» - рис. 1

Теги: