У Дніпрі до кінця року встановлять 6 пунктів прийому вторинної сировини

В ефірі програми «Шах і мат» говорили з директором департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олегом Борисовичем Семенко про впровадження роздільного збирання сміття у Дніпрі.

«На сьогодні в нашій країні немає умов для роздільного збору сміття. З січня 2018 року в Україні заборонили поховання неперероблених відходів. Втім, полігони продовжують поповнюватися сміттям і ця норма існує тільки на папері. Європейські країни йшли до роздільного збору сміття десятиліттями, і ми теж не можемо це зробити в один момент» — говорить Олег Борисович.

Щоденно місто Дніпро продукує 2 000 тон відходів, а в більшості випадків роздільним збором сміття займаються люди без певного місця проживання, які переривають баки, а потім здають картон, пластик і скло в приватні пункти прийому вторсировини.

«У Дніпрі заплановано встановити 20 пунктів прийому вторинної сировини, з них 6 — в поточному році. Планується, що в кожному районі міста будуть працювати 2-3 пункти. Також, на полігоні Правобережний КП «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради зараз триває будівництво сортувальної лінії», — розповідає Олег Борисович.

Екопункти допомагають змінити ставлення людини до поводження з відходами. Замість того, щоб викидати все в одну корзину і складати на полігонах, можна дати речі друге життя — перероблена сировина знову повернеться на прилавки і стане учасником економіки.

«Щороку на полігони вивозять торішні цвинтарні букети — мільйони пластмасових квітів. При спалюванні такі квіти виділяють в навколишнє середовище важкі метали і діоксини. Але частіше їх просто викидають і закопують — так пластик отруює аніліновими барвниками грунт і воду», — пояснює Олег Борисович.

Департамент екологічної політики міста закликає громадян не нести на цвинтарі пластикові квіти, а в якості альтернативи використати польові квіти, сухоцвіти, живі квіти в горщиках, багаторічники, висаджені в грунт, або свічки.

Теги: