У Дніпрі експертка розповіла, коли найбільш безпечно їсти кавуни

Про те, як уникнути харчового отруєння влітку та коли можна буде їсти кавуни, у прес-центрі Відкритого розповіла лікарка-інфекціоністка Оксана Зуєва. 

Улітку є багато спокус скуштувати щось цікаве, свіже та смачне. У цьому й полягає головна проблема літнього відпочинку, тому що люди дуже часто не звертають увагу на якість продуктів і споживають їх необдумано. Саме через це у літній період найбільш актуальною темою є харчові інфекції.

У Дніпрі експертка розповіла, коли найбільш безпечно їсти кавуни - рис. 1

«Отруїтися у спеку можна тістечками з сирним чи білковим кремом. Також небезпечним є споживання ягід і фруктів. Щодо останнього, треба звертати увагу на сезонність. Наприклад, сезон кавунів, які є найбільш популярними влітку, — кінець літа та початок осені», — зазначила Оксана Зуєва.

У світі існує близько 1200 сортів кавунів, які вирощують у 96 країнах світу. Серед такого різноманіття досить складно обрати якісний і правильний кавун, тому необхідно приділяти цьому питанню особливу увагу.

У Дніпрі експертка розповіла, коли найбільш безпечно їсти кавуни - рис. 2

Також лікарка-інфекціоністка наголосила, що необхідно слідкувати не тільки за продуктами харчування, але й за якістю води та чистотою водойми під час літнього відпочинку.

Головними симптомами отруєння є погіршення самопочуття, зокрема нудота та підвищення температури тіла. Лікарка радить, якщо ви помітили якісь симптоми отруєння — слід терміново звернутися до лікарні.

«Не потрібно займатися самолікуванням. Будь-яка гостра кишкова інфекція може призвести до тяжких наслідків», — зазначила Оксана Зуєва.

 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які історичні місця Дніпропетровщини треба відвідати влітку.

Теги: