Які історичні місця Дніпропетровщини треба відвідати влітку

Про історичні місця Дніпропетровщини, куди можна вирушити влітку на екскурсію, у прес-центрі Відкритого розповів історик, організатор подорожей, член ради ГО «Просвіта» Віктор Єкшов.

«В цілому треба розуміти, що наша область є степовою. А що може бути цікаво в степу? Щоб дізнатися про це — треба зануритися в історію. Найперше, що спадає на думку — це край Дніпрових порогів. Треба враховувати, що Дніпрові пороги, які є на сьогодні затопленими, нікуди не зникли. Крім того, навколо цих місць територія також збережена. З природної точки зору, вона ще розвинулася і стала мальовничою. Вздовж Дніпрових порогів є безліч селищ, які є стародавніми, більшість із яких охоплює запорозькі часи», — розповів історик Віктор Єкшов.

konf 3

«Першим спадає на думку знаменитий Микільський кромлех, від якого насправді залишилися два камінця. Це таке стародавнє святилище, якому, як припускають, до п’яти тисяч років. У тому ж селищі знаходиться плита, присвячена князю Святославу, яку встановили ще за життя Дмитра Яворницького, на початку двадцятого століття. Вважається, що князь Святослав Хоробрий загинув на Дніпрових порогах, коли повертався додому з Візантії, а на нього напали печеніги», — додав Віктор Єкшов.

Також історик та організатор подорожей розказав, що не менш цікавим є селище Василівка-на-Дніпрі. Наприклад, через те, що там зберігаються артефакти панських часів. Там стояв склеп Катерини Ларош. Її чоловік зробив поховальне місце, з якого вона все одно могла милуватися красою цього місця.

«Жінка листувалася з Петром Чайковським, з її листів дізналися про те, що Чайковський також хотів приїхати сюди, але так і не встиг. На жаль, цей склеп був зруйнований, до наших часів там лишилися тільки рештки. Але недалеко від склепу знаходиться Панська гірка — курган, який, я так розумію, не досліджували», — додав історик.

Також він сказав, що Солонянський район відомий селищем Солоне, у це місце періодично вивозять екскурсії з Дніпра. В Солоному розташована цікава будівля з красивою архітектурою — колишній будинок економії Бергманів, які займалися підприємницькою діяльністю. А якщо рухатися трохи вище мапою, то можна потрапити до селища Аполлонівка, де знаходиться палеовулкан, яких є лише декілька на всьому Євразійському континенті.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, куди вирушити на травневі свята Дніпропетровщиною.

Теги: