У Дніпрі констатували захворювання на дирофіляріоз після укусу комара

«Які комахи є переносниками інфекційних захворювань? Як себе захистити?», — про це у прес-центрі Відкритий розповів головний інфекціоніст м. Дніпро, завідувач 1-м відділенням міської інфекційної лікарні № 21 Володимир Чумак.

«В основному серед комах переносники інфекційних захворювань — це комарі та кліщі. Весною та влітку поширені хвороба Лайма та дирофіляріоз», — розповідає Володимир Чумак.
За словами експерта, переносники хвороби Лайма — кліщі. У другій стадії захворювання можливі ураження опорно-рухового апарату, серцевого м’язу, органів зору. Це може навіть призвести до інвалідності. Але, якщо вчасно звернутися зо лікаря, вдається перемогти хворобу на початковому етапі.
«Нещодавно у Дніпрі ми констатували у пацієнтки дирофіляріоз після укусу комара. Діагноз підтвердили хірурги лікарні ім. Мечнікова. Через укус лічинка глиста проникла в тіло людини, і паразит жив та пересувався під шкірою, поки його не видалили хірургічним шляхом», — говорить лікар.
За словами Володимира Чумака, якщо з проблемами після укусів комарів звертаються рідко, то після контакту з кліщами — через стаціонар інфекційної лікарні проходить до 300 чоловік щосезону.

 

Раніше ми розповідали, що екологічний патруль Дніпра не залишить без уваги питання зрубаних дерев на вулиці Короленка.


Читай новости первым! Подписывайся на "Відкритий" в Facebook и Telegram.