У Дніпрі найбільший показник звернень на «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства

У зв’язку з карантином у країнах Західної Європи було зафіксовано збільшення повідомлень про випадки домашнього насильства. Ситуація в Україні теж виявилася нестабільною, зокрема і в Дніпрі. Майже 11% мешканців нашого міста за період карантину звернулися за допомогою на «гарячу» лінію. Як діяти жертвам і чого чекати кривдникам розповіла у пресцентрі Відкритого відома адвокатка та журналістка Світлана Торопчина-Агалакова.

Законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству відносно нове. Через це про нього мало хто знає і розуміється в ньому.

Жертва домашнього насильства, яка не має можливості нікуди піти від агресора може звернутися до спеціальних притулків. Окрім цього, якщо місце проживання не належить постраждалому, він має право залишатися вдома, на відміну від кривдника, який за рішенням правоохоронних органів має покинути будинок. У деяких випадках жертва навіть домагається матеріальної компенсації.

«Це нагальна проблема, на яку варто звертати увагу. Іноді насильство в родині не сприймається всерйоз. Про нього говорять як про сімейну сварку чи щось на кшталт цього. Але наслідки можуть бути жахливими. Тож українцям, у тому числі і дніпрянам, варто знайомитися з законодавством і вміти захистити свої права», — розповідає адвокатка.

У Дніпрі найбільший показник звернень на "гарячу" лінію з попередження домашнього насильства - рис. 1

Щоб повідомити про випадки насилля в родині треба звернутися за номером 15-47. Call-центр працює цілодобово, дзвінки є безкоштовними, аноніми та конфіденційними. Тут надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам, жінкам і дітям, які постраждали від домашнього насильства. Якщо ви забули номер, пам’ятайте про 102. Поліція зреагує на ваше повідомлення і з’єднає з потрібною лінією.

Світлана Торопчина-Агалакова радить мешканцям міста придбати її книжку «Правовий буквар». Вона безкоштовна і взяти її можна за адресою вул. Воскрсенська, 11. Якщо ви захочете придбати правовий посібник за кошти, то вони підуть на благодійність до дитячого будинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Кривом Роге изнасиловали 19-летнюю девушку | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,

Підпишись на Відкритий: