Дніпровські фахівці про новий закон щодо дитячої порнографії

Президент України підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання до дітей. Що зміниться і як захиститу свою дитину від насильства?

Розповіли в пресцентрі Відкритого адвокат Андрій Верба та дитяча психологиня Оксана Дон.

Відтепер в українському законодавстві закріплюється визначення поняття «дитяча порнографія». І покарання чекатимуть на зловмисників навіть якщо акту насильства не було. Зокрема, позбавити волі можуть через перегляд, виготовлення, придбання та продаж дитячого порно або примушування неповнолітньої особи до створення такого контенту.

«У структурі Національної поліції є підрозділ, який називається кіберполіція. Він займається розслідуванням кримінальних злочинів, скоєних у мережі Інтернет. І одним із напрямків їх роботи є виявлення подібних праволомств. Як можуть з’ясувати, що особа переглядала дитяче порно? Наприклад, є історія пошуку браузера, у комп’ютері зберігається інформація щодо сайтів, які ви відвідували. І відповідно,  якщо буде вилучено комп’ютер і встановлено додатковими доказами, що саме ви перебували в цьому місці і дивилися відповідні сайти, то вас буде притягнуто до кримінальної відповідальності» — зазначає Андрій Верба.

DSC 2449

Психологиня Оксана Дон у свою чергу закликає батьків бути уважнішими до своїх дітей і не боятися говорити з ними на незручні теми. Починати краще з трьох років. У цьому віці хлопчики і дівчата вже починають цікавитися особливостями свого тіла. Важливо пояснити малечі, що вона має власні кордони і торкатися її тіла без дозволу нікому не можна.

Якщо дитина постраждала від сексуальних домагань або насильства, це можна зрозуміти за її поведінкою. Нічні кошмари, постійна апатія та страх перед дорослими протилежної статі мають стати для батьків певним дзвіночком.

«Дитина буде боятися сказати про такі речі. Вона відчуватиме, у першу чергу, поганою себе. Я б порадила зробити в родині різнокольорові картки. Такий прийом дуже вдало можна застосовувати в різних ситуаціях. Як же це працює? Із різнокольорового паперу можна вирізати квадратики або кола. Кожен колір позначатиме певну проблему, про яку діти зазвичай бояться говорити. Тому замість слів, вони будуть просто показувати картку», — рекомендує психологиня Оксана Дон.

DSC 2456

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре будут судить группу местных рейдеров и рэкетиров | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,