Декретна відпустка для чоловіків: роз’яснення дніпровського адвоката

Тато у декреті – велика рідкість в Україні. Утім Верховна Рада схвалила закон, який дозволяє взяти одноразову оплачувану відпустку чоловікам для догляду за новонародженою дитиною.

Про це в пресцентрі Відкритого розказав адвокат Андрій Верба.

ВРУ остаточно схвалила декрет для чоловіків та інших окремих категорій. Новий закон дозволяє взяти одноразову оплачувану відпустку на 14 календарних днів. Відтепер доглядати за новонародженим офіційно може чоловік, дружина якого народила або батько дитини, що не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю, але проживає з нею. Таку відпустку зможе отримати один із батьків на вибір.

«За статистикою, після розлучення батьків, дитина у 90% випадків залишається з матір’ю. Судова практика в нашій країні демонструє доволі стереотипні уявлення на цей рахунок. Якщо говорити про Європейські країни, то там на гендерні ознаки звертають набагато менше уваги. Та останнім часом Україна теж відходить від стандартів. Зокрема, це демонструється законом про декретну відпустку для чоловіків», — коментує Андрій Верба.

DSC 4127

Окрім цього, взяти декретну відпустку можуть бабусі, дідусі та інші повнолітні родичі дитини, які фактично доглядають за нею.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Украине продлили карантин и ввели четыре уровня эпидемиологической опасности | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,