Битва паспортів: чи можна залишити старий паспорт-книжку. Поради адвокатів Дніпра | Відкритий

Битва паспортів: чи можна залишити старий паспорт-книжку. Поради адвокатів Дніпра

Адвокати фіксують велику кількість звернень та запитань  щодо паспортів громадянина України.  Чи має право людина обрати вид паспорту самостійно, говорили у пресцентрі телеканалу “Відкритий” з адвокаткою Світланою Торопчиною-Агалаковою. 

Питання паспортів, як не дивно, актуальне і досі. На сьогодні новий зразок паспорту у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка) використовується в Україні нарівні з попереднім (“класичним”) зразком паспорту громадянина України у формі книжечки, що видавався громадянам раніше. Проте, деякі громадяни відмовляються від нововведень та подають до суду, щоб відстояти своє право обирати паспорт.

“З різних причин громадяни відмовляються від ID-картки. Хтось через те, що цю картку потрібно змінювати через 10 років. А це додаткові незручності у вигляді грошових витрат, часу та інше. Дехто не хоче оформлювати новий паспорт через релігійні переконання. Закон в таких випадках, перш за все, стоїть на боці громадянина. І вже існує безпрецендентний випадок у судовій практиці, коли Верховний суд, виніс рішення про порушення прав громадянина, коли тому відмовили в оформленні паспорту старого зразка,” – розповідає пані Світлана. 

Як зазначено у законодавстві України, паспорти у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року  здійснюється оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки після досягнення 14-річного віку. Також, громадяни можуть замінити старий зразок (книжку) на ID-картку.

“Обмін паспорту здійснюється у разі виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта, закінчення строку дії, непридатності паспорта для подальшого використання, якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленному законодавством порядку не пізніше, як через місяць, після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток,” – сказала пані Світлана. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отца 15-летней девочки, что свисала из окна многоэтажки, оштрафовали

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,

Оцените этот материал: