Битва паспортів: чи можна залишити старий паспорт-книжку. Поради адвокатів Дніпра

Адвокати фіксують велику кількість звернень та запитань  щодо паспортів громадянина України.  Чи має право людина обрати вид паспорту самостійно, говорили у пресцентрі телеканалу «Відкритий» з адвокаткою Світланою Торопчиною-Агалаковою. 

Питання паспортів, як не дивно, актуальне і досі. На сьогодні новий зразок паспорту у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка) використовується в Україні нарівні з попереднім («класичним») зразком паспорту громадянина України у формі книжечки, що видавався громадянам раніше. Проте, деякі громадяни відмовляються від нововведень та подають до суду, щоб відстояти своє право обирати паспорт.

DSC 0005

«З різних причин громадяни відмовляються від ID-картки. Хтось через те, що цю картку потрібно змінювати через 10 років. А це додаткові незручності у вигляді грошових витрат, часу та інше. Дехто не хоче оформлювати новий паспорт через релігійні переконання. Закон в таких випадках, перш за все, стоїть на боці громадянина. І вже існує безпрецендентний випадок у судовій практиці, коли Верховний суд, виніс рішення про порушення прав громадянина, коли тому відмовили в оформленні паспорту старого зразка,» — розповідає пані Світлана. 

Як зазначено у законодавстві України, паспорти у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року  здійснюється оформлення і видача паспорта громадянина України у формі картки після досягнення 14-річного віку. Також, громадяни можуть замінити старий зразок (книжку) на ID-картку.

«Обмін паспорту здійснюється у разі виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта, закінчення строку дії, непридатності паспорта для подальшого використання, якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленному законодавством порядку не пізніше, як через місяць, після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток,» — сказала пані Світлана. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отца 15-летней девочки, что свисала из окна многоэтажки, оштрафовали

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,