У Дніпрі презентують цикл документальних фільмів «Незламні»

Скоро у Дніпрі презентують цикл документальних фільмів «Незламні». Про три справжні історії життя, перешкоди і незламні характери в прес-центрі Відкритого розказали Ольга Волинська та Дмитро Рева.

«Незламні» — це цикл із трьох коротких документальних фільмів про трьох жінок, які пережили пекло полону і пройшли дуже серйозні допити, знущання, приниження і тортури, що є військовими злочинами. Повернувшись звідти, одна із героїнь фільму, відома волонтерка Ірина Довгань, присвятила своє життя тому, щоб винні понесли покарання.

presskonf

Ольга Волинська, автор проекту та сценарист розказала, що героїні після побаченого там переосмислили своє життя і цінності, почали допомагати тим, хто потрапив у подібну ситуацію:

press

«Це три звичайні жінки, які потрапили в полон, їхньою основною виною було те, що вони мали сильну проукраїнську позицію і допомагали українській армії. Ми хотіли цим фільмом привернути увагу до категорії колишніх полонених, зокрема, цивільних заручників, які не мають захисту з боку держави».

Повернувшись із полону, люди не мають геть нічого: ні статусу, ні медичної та соціальної допомоги, реабілітації.

«З 2014-го року громадська організація «Правозахисна група Січ» разом із своїми колегами з інших правозахисних організацій з усієї України надають допомогу усім, хто повернувся з полону. На жаль, пройшло вже майже п’ять років війни, але досі правовий статус цих людей не врегульований, а люди не мають жодних соціальних гарантій. Ми можемо лише констатувати те, що без державної підримки комплексно ця проблема лише силами громадських організацій не вирішиться», — зазначив Дмитро Рева директор громадської організації.

press01

Нагадаємо, водія, який насмерть збив жінку у 2015 році, досі не покарано: родичі прагнуть справедливості

Теги: