У Дніпрі відкрилась виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір»: що хотіли розказати організатори

У День захисника України перший музей АТО в Дніпрі став третім місцем, де почала діяти виставка, присвячена загиблому воїну Маркіяну Паславському. Про історію добровольця та його долю на Донбасі розповіли у пресцентрі Відкритого куратор виставки Назар Розлуцький та дизайнер Олександр Бридніков.

Виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір» експонуватиметься в Музеї «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» з 14 жовтня по 29 листопада. Вона вже встигла підкорити Київ і Тернопіль. Дніпро став третім містом. Організатори хочуть розказати про долю загиблого добровольця Маркіяна Пославського та нагадати історію Іловайської трагедії.

Маркіян Пославський народився в Нью-Йорку, куди переїхали його батьки. Закінчив одну із найпрестижніших військових академій «Вест-Пойнт» в Америці. В армії США отримав звання капітана. Але згодом вирішив повернутися на Батьківщину своїх предків. З початком війни на Сході України у 2014 році пішов добровольцем на фронт. Там став стрільцем. 19 серпня 2014 року Марко загинув під Іловайськом, захищаючи життя своїх побратимів ціною власного. Посмертно його було нагороджено низкою нагород, орденами та відзнаками.

«На жаль, у мене не було нагоди познайомитися з Марком особисто, але під час створення виставки ми багато спілкувалися з його родиною та побратимами. Усі вони активно допомагали з експонатами, пошуком речей, артефактів, фотографій. Познайомилися з його друзями як військовими, так і цивільними. І за підсумком склалося таке враження, що ми цю людину знаємо дуже давно», — ділиться Назар Розлуцький.

У Дніпрі відкрилась виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір»: що хотіли розказати організатори - рис. 1

Дизайнер виставки Олександр Бридніков розповідає, що найбільш визначний експонат особисто для нього – прапор Маркіяна Пославського.

«У нього своєрідна історія. В американській армії є традиція: коли ховають військового, його труну накривають прапором. Потім є цілий «ритуал» правильного складання прапору в трикутник, після якого він залишається родині напам’ять. Такий є і в Маркіяна», — коментує Олександр.

У Дніпрі відкрилась виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір»: що хотіли розказати організатори - рис. 2

Виставка діятиме з 10 ранку до 19:00 кожного дня, окрім понеділка. Вхід безкоштовний.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре на Аллее памяти появилась новая стела (ФОТО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,