У Дніпрі встановлюють першу високоточну станцію моніторингу повітря

У Дніпрі встановлюють першу високоточну станцію моніторингу повітря. Про це в інтерв’ю Відкритому говорили з начальником управління з питань екології, енергоефективності та зеленої економіки Дніпропетровської облради Олексієм Ангурцем і депутатом та вченим Павлом Хазаном.

В комплексній програмі екологічної безпеки та запобігання зміни клімату на 2016 — 2025 роки Дніпропетровської облради передбачається розвиток системи екологічного моніторингу.

«Відповідно до програми було створено спеціалізоване підприємство «Центр екологічного моніторингу». Почали з відслідковування повітря, задля оцінки впливу шкідливих викидів. Окрім цього, ми реалізували права на доступ до екологічної інформації і тепер кожен дніпрянин може спостерігати реальні дані забруднення довкілля на сайті Центру екологічного моніторингу. Це проміжний результат, бо зараз розробляється окрема мапа, більш інформативна», — розповідає Олексій Ангурець.

Дніпропетровщина – промислово навантажений регіон. У 2016 році відкрилась перша працююча мережа екомоніторингу і на сьогодні ця система зміцнилась і збільшилась.

«Тепер на території області вже маємо 14 станцій з ідикативним обладнанням, а до кінця року з’явиться обласна мапа екомоніторингу у співпраці з облдержадміністрацією. В рамках цього проєкту на єдиному ресурсі ми будемо мати дані обласної та громадських систем моніторингу. Для нас важливо аналізувати повний обсяг даних та надавати комплексну інформацію громадскості про стан довкілля», — говорить Павло Хазан.

Також говорили про відкриття у Дніпрі першої референтної (високоточної) стаціонарної станція автоматизованої системи моніторингу, яка буде розташована за адресою вул. Нестерова, 29 на території школи.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Велоасоціація Дніпра просуває зміни до ПДР

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,