У Дніпрі жінка з хворобою Паркінсона змогла повернути собі якість життя

Про те, чи можна перемогти хворобу Паркінсона, до Всесвітнього дня боротьби з цією недугою у прес-центрі Відкритого розповіли керівник осередку парадоксальної дихальної гімнастики за методом Стрельникової, тренер зі скандинавської ходи Лариса Шмалій, лікар-невропатолог 9-ї міської лікарні міста Дніпро Діана Костенко, тренер Федерації України зі Скандинавської ходи Ігор Єфименко та жінка з хворобою Паркінсона, якій вдалося повернути собі якість життя, Діана Бажилюк.

«Хвороба Паркінсона характеризується зниженням якості життя, при хворобі першим з’являється тремор, друга ознака — пацієнт починає повільно рухатися, порушується міміка обличчя. Змінюється поза тіла, він горбиться, трошки скорочуються м’язи. На пізніх стадіях — це порушення рівноваги. Крім того, у людини з цією недугою підвищується тонус м’язів, а коли вона рухається — може залишитися у тому положенні, у якому знаходилася востаннє», — розповіла про особливості хвороби Паркінсона лікар Діана Костенко.

Також вона наголосила, що ця хвороба може бути спадковою, але на це припадає лише від 5 до 15% випадків. Крім того, лікар пояснила, що найчастіше недуга з’являється після 60-ти років. Причиною захворювання може стати відмирання необхідних клітин. Якщо людина помічає в себе якісь симптоми: підвищену сальність шкіри, депресію — необхідно одразу звернутися до лікаря. А взагалі треба пам’ятати, що рух — це життя.

У Дніпрі жінка з хворобою Паркінсона змогла повернути собі якість життя - рис. 1

«Я пишаюся тим, що Скандинавська хода зародилася саме у Дніпрі в 2010-му році на Фестивальному причалі, коли вперше був проведений майстер-клас. Взагалі Скандинавська хода — це хода з палицями. Ми опираємося на них і відштовхуємося, завдяки чому у нас працюють кілька груп м’язів», — пояснив тренер Ігор Єфименко.

Керівник із дихальної гімнастики Лариса Шмалій розповіла про те, що її ученицю 80-річну Діану Степанівну до них привіз її син. Жінка займається вже близько трьох років, за цей час їй вдалося повернути якість життя.

«У мене хвороба з’явилася 40 років тому. Завдяки тому, що почала займатися — я можу ходити швидко з палицями та без них. Роблю різні вправи: берізку і оберти, вже все, що завгодно. Я звичайно вірила в те, що у мене все буде добре, бо без віри нічого не буває», — розповіла жінка з хворобою Паркінсона Діана Бажилюк.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, шо лікар-кардіолог із Дніпра розповіла, як уберегтися від серцево-судинних хвороб.

Теги: