У Дніпрі жінки — жертви домашнього насильства бояться звертатися за допомогою

«Де шукати захисту жінці, що стала жертвою домашнього насильства?», — про це в прес-центрі Відкритий розповіли психолог ГО «Форпост» Олеся Ольховик та журналіст ГО «Форпост» Ліка Толорая.

У Дніпрі жінки — жертви домашнього насильства бояться звертатися за допомогою - рис. 1

«Домашнє насильство поділяється на 4 різновиди: фізичне, сексуальне, моральне, емоційне і економічне. Якщо з приводу фізичного насильства жінка звертається до правоохоронних органів, то в інших випадках — ні. Дуже часто жінки навіть не розуміють, що стали жертвою домашнього тирана. Зі 100 випадків насильства у 95% — постраждалі жінки і в 5 процентах – чоловіки», — розповідає Олеся Ольховик.

За словами Ліки Толорої, по місту Дніпро кожного дня складається приблизно 50 протоколів. І це лише вершина айсбергу. Не всі жертви звертаються за допомогою, адже бояться звинувачення оточуючих. Згідно міжнародній статистиці, 30% самогубств і 60% вбивств жінок пов’язані з насиллям у родині.

«Якщо за домашнє насильство раніше передбачалося лише адміністративне покарання, то, згідно з новим законодавством, введена кримінальна відповідальність. Також збільшився перелік видів насильства. Це не лише побої, а й сексуальне, економічне та психологічне знущання. В залежності від ситуації можливе покарання до 2 років позбавлення волі. До того ж агресору можуть заборонити наближатися до родини», — додала Ліка Толорая.

Як зазначила Олеся Ольховик, жертвам домашнього насильства не варто замовчувати свою проблему. Навпаки, потрібно розказати про неї своєму оточенню, а також звернутися до правоохоронних органів за допомогою. Також слід знати, що у Дніпрі працює спеціальний шелтор, де можна на деякий час знайти притулок.

Раніше ми розповідали, що до Дня слов’янської писемності у Дніпрі завершився книжковий конкурс «Dnipro-Book-Fest».

Теги: